اطلس خودرو

سقوط سنگین فروش هیوندای به خاطر کرونا

عصر خودرو- شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی امروز اعلام کرد که فروش این شرکت در ماه می به خاطر کاهش شدید تقاضا ناشی از شیوع ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد کاهش داشته است.

سقوط سنگین فروش هیوندای به خاطر کرونا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی امروز اعلام کرد که به خاطر تاثیر شیوع ویروس کرونا بر کاهش شدید تقاضای خودرو در جهان فروش این شرکت در ماه می نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد کاهش داشته است.

  البته این میزان فروش که معادل 217 هزار و 510 دستگاه بوده است نسبت به 167 هزار و 693 دستگاه ماه آوریل 30 درصد رشد کرده است.

  ارائه مدل‌هایی نظیر گرنجور، جنسیس و النترای جدید باعث شده است که طی ماه گذشته فروش هیوندای در بازار داخلی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته،‌ 5 درصد رشد کند.

  برخلاف افزایش فروش در بازار داخلی اما هیوندای در بیانیه خود اعلام کرده که فروش این خودروساز کره‌ای در بازار خارجی 50 درصد سقوط کرده است.

  فروش کیاموتورز هم که شریک هیوندای به شمار می‌رود بنا به اعلام خود این خودروساز در ماه می 161 هزار دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد سقوط کرده است.

  کیا هم اعلام کرده که فروش این شرکت در بازار داخلی 19 درصد رشد داشته اما صادرات آن 44 درصد افت کرده است.

  کیا و هیوندای به همراه هم پنجمین گروه خودروسازی جهان هستند.

  در بیانیه هیوندای آمده است صادرات خودروی کره جنوبی در ماه می 54 درصد افت داشته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط