اوتو ۳۶۰

مدیر عامل ایران خودرو پاسخ داد:

علت عرضه نشدن خودروهای گازسوز در پیش فروش چیست؟

عصر خودرو- مدیر عامل ایران خودرو گفت: فرآیند تولید موتور گاز سوز به مرور زمان طی و روند تولید آن نیز آغاز خواهد شد.

علت عرضه نشدن خودروهای گازسوز در پیش فروش چیست؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو در خصوص روند تولید داخلی خودرو، گفت: خوشبختانه با تمام مسائل و تحریم‌هایی که داشتیم،  در اردیبهشت ماه توانستیم روال تولید خودرو را در گروه صنعتی ایران خودرو بشکنیم، این روند را در خرداد ماه ادامه خواهیم داد و خوشبختانه بیش از 51 هزار خودرو در اردیبهشت ماه توانستیم تولید کنیم.

  مدیر عامل ایران خودرو ادامه داد: خوشبختانه با اقداماتی که وزارت صمت در پیش گرفته، همه محدودیت‌ها من باب این است که خودرو را به دست مصرف کننده برسانیم. هم اکنون بحث پیش فروش فوق العاده خودرو را داریم که روز‌های پایانی را سپری می‌کند. براساس برنامه‌ریزی که صورت گرفته این قرعه کشی شنبه انجام  و بلافاصله اسامی افراد برنده اعلام خواهد شد.

  مقیمی افزود: بلافاصله پس از آن در هفته آینده وارد مرحله پیش فروش خواهیم شد. 45 هزار خودرو پیش فروش عرضه خواهد شد و بلافاصله پس از آن در هفته آتی، بحث مربوط به مشارکت در تولید را عرضه خواهیم کرد تا بتوانیم روند کاهش قیمت خودرو را ادامه دهیم.

  مدیر عامل ایران خودرو گفت: با حضور تمام دستگاه‌های نظارتی، قرعه کشی خودرو انجام خواهد شد. هفته آینده پس از اعلام برنده‌ها مرحله پیش فروش اجرایی خواهد شد که در آنجا خودرو‌های بیشتری عرضه خواهیم کرد.

  چرا خودرو‌های گازسوز عرضه نشد
  این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر علت عدم عرضه خودرو‌های گازسوز در فهرست خودروهای ثبت نامی پاسخ داد: اقداماتی را راجع به ارتقا موتور‌ها اجرایی کرده‌ایم که در سال 98 توانستیم خودرو tu3 و tu4 و خودرو ملی را که ef7 است ارتقا دهیم، نهایتا با همت همه همکاران توانستیم در هفته گذشته تاییدیه تولید را در موتور بنزینی بگیریم. 14 هزار خودرویی که در هفته گذشته عرضه شد از همین جنبه بود. فرآنید تولید موتور گاز سوز به مرور زمان طی و روند تولید آن آغاز خواهد شد.

  آخرین وضعیت تولید خودروهای برقی
  این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر آخرین وضعیت تولید خودروهای برقی، گفت: برای تولید خودرو برقی، استاندارد یورو 5 را باید بررسی می‌کردیم که نهایتا تایید شد. تولید موتور برقی فرآیند مشخصی دارد و به شرکت تولیدکننده، برای تولید سپرده‌ایم. در بحث موتور الکترونیکی بحث‌های مختلفی داریم و باید بتوانیم به آن‌ها عمق تولید داخل بدهیم که در مجموعه تولیدی این پلتفرم را پیش رو داریم.

  مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه در حال حاضر خودرو‌ها بر اساس استاندارد‌ها تولید می‌شوند، گفت: قرار بود پژو 405 دیگر تولید نشود و هم اکنون تنها خودرو‌هایی 405 از پیش ثبت نام داشته‌اند را به فروش خواهیم رساند.

  این مقام مسئول در ادامه در خصوص بحث اصلاح ساختار منابع انسانی، گفت: در کنار سایر ساختار‌ها که در کار داریم نکاتی را پیش‌بینی کرده‌ایم. یکی از نقاط قوت این است که هیچ همکاری را جداسازی نخواهیم کرد و نوع کار و شغل را مشخص خواهیم کرد و تنها افرادی که درجه بازنشستگی دارند تبدیل وضعیت می‌کنیم.

  مقیمی گفت: هیچ تعدیلی در مجموعه ایران خودرو نخواهیم داشت. باید بتوانیم از توانمندی و پتانسیل در این گروه خودروسازی استفاده کنیم.

  او در خصوص خودروهای ناقص کف کارخانه،  اظهار کرد: خیلی از این خودرو‌ها کسری یک یا 2 قطعه را دارند که این قطعات در گمرک جمهوری اسلامی است و قرار است ترخیص شوند. در ایام پیش رو افراد باید در محل کار حاضر باشند تا این خودروها تکمیل شوند و در اختیار مردم قرار بگیرند.

  مدیرعامل ایران خودرو گفت: این نوید را می‌دهیم که در مجموع 30 هزار دستگاه باقی مانده را ظرف بازه زمانی یک تا 2 ماه به مردم تحویل دهیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۸ ساعت پیش
    آرشیو