اوتو ۳۶۰

سرمایه‌گذاری ۴۸۰ میلیون دلاری بنز در شرکت باطری‌سازی چینی

عصر خودرو- سه منبع آگاه اعلام کردند شرکت خودروسازی بنز آلمان، در سایه تلاش برای افزایش تولید خودروهای برقی قصد دارد ۴۸۰ میلیون دلار در یک شرکت چینی تولید باطری‌ سرمایه‌گذاری کند.

سرمایه‌گذاری ۴۸۰ میلیون دلاری بنز در شرکت باطری‌سازی چینی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، منابع آگاه اعلام کردند که شرکت خودروسازی بنز آلمان قصد دارد 480 میلیون دلار از سهام شرکت تولید باطری فاراسیس انرژی چین را خریداری کند.

  این اقدام در راستای برنامه بنز برای بالا بردن تولید خودروهای برقی و تضمین تامین پایدار باطری برای تولید این خودروها بوده است.

  البته این برنامه هنوز نهایی نشده و به گفته منابع آگاه ممکن است تغییراتی در آن انجام شود.

  سال گذشته میلادی بنز و فاراسیس، توافق کردند تا طرف چینی نیاز بنز به باطری‌های لیتیوم‌-یونی را تامین کرده و فاراسیس هم در همین راستا در حال ساخت یک کارخانه در آلمان است.

  شرکت فاراسیس با سابقه 11 سال فعالیت، هفته گذشته مجوز عرضه اولیه 3.44 میلیارد یوان خود در بورس چین را دریافت کرد.

  همانند بسیاری از خودروسازان بین‌المللی که به خاطر اعمال سیاست‌های کنترل آلایندگی سخت‌گیرانه‌تر از سوی چین و اروپا تحت فشار قرار دارند، شرکت بنز آلمان به سمت تولید هر چه بیشتر خودروهای برقی روی آورده ‌است.

  در همین راستا، شرکت‌های خودروسازی تلاش می‌کنند با بستن قراردادهای بلندمدت و یا خرید سهام شرکت‌های باطری سازی خیال خود را از بابت تامین نیاز خود به باطری در تولید خودروهای برقی، راحت کنند.

  در ماه ژانویه هم خبرها حاکی از آن بود که فولکس‌واگن می‌خواهد 20 درصد از سهام شرکت باطری سازی گواشوان چین را بخرد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط