اوتو ۳۶۰

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران:

خرید و فروش خودرو به صفر رسید

پراید روی کاغذ ۶۵ میلیون تومان است

عصر خودرو- رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران گفت: درحال حاضر معاملات در بازار به صفر رسیده است و مردم منتظر اعلام قیمت‌ها هستند.

خرید و فروش خودرو به صفر رسید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، سعید موتمنی با بیان اینکه بازار خودرو در حال حاضر وضعیت بسیار آرامی را تجربه می‌کند، گفت: تعلل شرکت‌های خودروساز از ارائه قیمت‌ها موجب رکود در بازار خودرو و انتظار برای اعلام قیمت‌ها شده است. زیرا بنابر مصوبات اعلام شده قیمت خودرو در بازار باید 10 درصد بیش از قیمت اعلام شده شرکت‌های خودروساز باشد.

  وی ادامه داد: بر همین اساس درحال حاضر هیچگونه خریدوفروشی در بازار وجود ندارد، چرا که خریداران واهمه خرید بیش از قیمت اعلام شده و فروشندگان واهمه فروش کمتر از میزان مصوب را دارند. همین مسئله موجب انتظار مردم برای اعلام قیمت‌ها شده و خرید و فروش در بازار به صفر رسیده است.

  موتمنی با بیان اینکه شورای رقابت و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده در اعلام قیمت‌ها تعلل می‌کنند، گفت: قرار بود که 25 اردیبهشت قیمتها توسط این دو نهاد اعلام شود که متاسفانه به شنبه موکول شد و تا این زمان نیز قیمت‌ها اعلام نشده است.

  وی تاکید کرد: تا زمانی که شورای رقابت و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قیمت‌ها را اعلام نکند مردم در سردرگمی به سر خواهند برد.

  موتمنی افزود: بر همین اساس پراید 65 میلیون تومان، پژو 109 تا 108 میلیون تومان ، سمند 113 تا 114 میلیون تومان،  پارس 127 میلیون تومان و پژو 206 نیز 114 میلون تومان در بازار اعلام شده است. توجه شود که این اعلام قیمت‌ها صرفا بر روی کاغذ است و در حال حاضر تقریبا معامله‌ای صورت نمی‌گیرد.

  رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران در پایان با بیان اینکه مدیران و مسئولین شفاف‌سازی‌های لازم را انجام دهند گفت:‌ باید برای مردم و مشتریان مشخص و شفاف شود که مقدار خودروهای احتکاری کشف شده در کدام مناطق و متعلق به چه اشخاصی است. و بنا بر قوانین و مقررات با آنها برخورد شود زیرا این افراد با سوء استفاده از التهاب بازار موجب تشویش در اذهان عمومی شده‌اند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۸ ساعت پیش
    آرشیو