اوتو ۳۶۰

شتاب ۲.۳ ثانیه‌ای تسلا مدل S با حالت جدید یوزپلنگ + فیلم

عصر خودرو-خودرو تسلا مدل S هم‌اکنون سریع‌تر از همیشه شده است و زمان شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت آن به ۲.۳ ثانیه رسیده است.

شتاب ۲.۳ ثانیه‌ای تسلا مدل S با حالت جدید یوزپلنگ + فیلم
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸:۰۰
  • شتاب 2.3 ثانیه‌ای تسلا مدل S با حالت جدید یوزپلنگ + فیلم
  • شتاب 2.3 ثانیه‌ای تسلا مدل S با حالت جدید یوزپلنگ + فیلم

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تسلا مدل S هم‌اکنون سریع‌تر از همیشه شده و سازندهٔ آمریکایی زمان شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت آن که قبلاً 2.5 ثانیه اعلام کرده بود حالا رسماً به 2.3 ثانیه کاهش داده است.

دلیل افزایش شتاب مدل S حالت جدیدی بنام «وضعیت یوزپلنگ» است که چند هفته پیش از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری معرفی شد. هنگامی‌که راننده با پای چپ پدال ترمز را فشرده و با پای راست پدال گاز را فشار می‌دهد و حالت لانچ فعال می‌شود، حالت یوزپلنگ سیستم تعلیق تطبیقی را با کاهش ارتفاع تعلیق جلو و بهینه کردن کمک‌ها، تنظیم می‌کند.

البته فقط تنظیم تعلیق نیست که موجب لانچ سریع‌تر مدل S می‌شود، زیرا حالت یوزپلنگ همچنین اوج قدرت را افزایش می‌دهد، در سرعت بالاتر از 130 کیلومتر بر ساعت به قدرت می‌افزاید و استقامت حرارتی قوای محرکه را هم افزایش می‌دهد. به لطف این اقدامات، خودرو می‌تواند بدون هیچ‌گونه اُفت عملکردی شتاب گیری‌های بیشتری در خط مستقیم داشته باشد.

اما مدل S پرفورمنس با حالت وضعیت یوزپلنگ برای مدت طولانی پرچم‌دار خانوادهٔ مدل S باقی نخواهد ماند، زیرا سال گذشته ایلان ماسک اعلام کرد که تسلا آزمایش نسخهٔ جدیدی از این سدان الکتریکی را با نام پلاید آغاز کرده است.

این نسخه به سه موتور الکتریکی مجهز است که دوتا در عقب و سومی در جلو قرار دارد. مدل S پلاید همچنین از باطری‌های بزرگ‌تری نسبت به نمونه‌های صد کیلووات ساعتی کنونی برخوردار خواهد بود و تغییراتی آئرودینامیکی هم در آن ایجاد می‌شود. انتظار می‌رود این نسخهٔ جدید قبل از پایان سال جاری به بازار عرضه شود.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط