اطلس خودروکرمان خودرو

افت ۸۸ درصدی فروش خودروسازان فرانسوی!

عصر خودرو- میزان فروش خودروسازان فرانسوی در آوریل ۲۰۲۰ تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت شدید تقاضای ۸۸.۸ درصد کاهش یافته است.

افت ۸۸ درصدی فروش خودروسازان فرانسوی!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، تازه‌ترین آمار و گزارش های منتشر شده از تاثیر و تبعات منفی شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا بر اقتصاد فرانسه حاکی از آن است که میزان فروش خودروسازان فرانسوی در ماه گذشته میلادی آوریل 2020 تحت تاثیر افت شدید تقاضای مشتریان و قرنطینه ناشی از شیوع بیماری کووید 19 کاهش بی سابقه ای یافته و یک افت 88.8 درصدی را به ثبت رسانده است.

  دولت فرانسه به منظور جلوگیری و قطع زنجیره انتقال و انتشار این ویروس خطرناک در تاریخ 17 مارس سال جاری میلادی اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه کرد که به واسطه آن تمامی دفاتر نمایندگی‌ها و کارخانه‌های شرکت‌های خودروسازی در این کشور تعطیل و فعالیت آنها متوقف شد.

  فرانسیس رودیه، سخنگوی کمیته انجمن خودروسازان فرانسه در این خصوص خاطرنشان کرده است: با اینکه به طور قطع نمی‌توان از آینده و روزهای پیش روی صنعت خودروسازی در این کشور سخن گفت اما بدون شک برنامه های متعددی به منظور کمک و احیای خودروسازان فرانسوی در نظر گرفته‌ایم.

  بر اساس گزارش Anadolu Agency، بازار خودروی فرانسه توسط شرکت های بزرگ پژو سیتروئن که شامل زیرمجموعه های پژو، سیتروئن،  DSA و اپل می شود و همچنین گروه صنعتی رنو که شامل زیرمجموعه های رنو، داسیا و آلپاین می‌شود، توانسته سهم قابل توجهی در بازار کشورهای مختلف عل‌ الخصوص اروپا و خاورمیانه را به خود اختصاص دهند و با کسب درآمد و سودآوری های هنگفت، چرخ اقتصاد این کشور اروپای غربی را به حرکت در بیاورد.

  بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار خودرو برآورد و اعلام کرده اند که میزان فروش خودرو در سال 2020 میلادی به حداقل 20 درصد رسیده و کاهش خواهد یافت.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور