برنج

شهرک تخصصی صنایع وابسته خودرو در قزوین ایجاد می‌شود

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: شهرک صنعتی حیدریه تاکستان به زودی به نخستین شهرک تخصصی قطعه‌سازی و صنایع وابسته به خودروی قزوین تبدیل می‌شود.

شهرک تخصصی صنایع وابسته خودرو در قزوین ایجاد می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، حمیدرضا خانپور اظهار داشت: در این راستا، فاز توسعه شهرک صنعتی حیدریه به منظور استقرار واحدهای تولیدی جدید در 400 هکتار از سال جاری عملیاتی می شود.

  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین افزود: اراضی که توسعه شهرک صنعتی حیدریه در آنها پیش بینی شده است از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به اداره امور اراضی جهاد کشاورزی واگذار و از این دستگاه به شرکت شهرک های صنعتی انتقال داده می شود تا عملیات آماده سازی و ایجاد زیرساخت در آن انجام شود.

  وی با اشاره به لزوم تقویت سرمایه گذاری در بخش صنعت در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نام گذاری شده است، اظهار داشت: با شرکت های خودروسازی و قطعه سازی برای استقرار واحدهای جدید در شهرک صنعتی یاد شده مذاکرات لازم انجام شده است.

  این مسوول همچنین گفت: در نظر داریم تا این شهرک صنعتی را به خط آهن، گمرک و همچنین آزادراه قزوین-زنجان متصل کنیم تا به رونق این مکان و جذب بهتر سرمایه گذاری منجر شود.

  شهرک صنعتی حیدریه به مساحت 108 هکتار در شهرستان تاکستان قرار دارد.

  55 واحد تولیدی در این شهرک صنعتی دارای پروانه بهره برداری هستند و چهار هزار نیروی کار در آن اشتغال دارند.

  18 طرح تولیدی در شهرک صنعتی حیدریه در دست ساخت است.

  استان قزوین دارای یک شهر صنعتی، 6 شهرک صنعتی و 13 ناحیه صنعتی است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط