اوتو ۳۶۰

خودروهای هیوندای در بنادر آمریکا منتظر خریدار هستند

عصر خودرو- محموله های خودروهای هیوندای ارسال شده از کره جنوبی اکنون در بنادر آمریکا مانده‌اند. کاهش تقاضا و افزایش ذخیره این خودروها روند تحویل گرفتن آنها را توسط تاجران کند کرده است.

خودروهای هیوندای در بنادر آمریکا منتظر خریدار هستند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، با توقف تولید خودروسازان دیترویت در ماه مارس به خاطر همه گیری ویروس کرونا، شرکت هیوندای موتور کره جنوبی فعالیت کارخانه های خود را برای صادرات خودرو به آمریکا آغاز کرد. این اقدام برای پنجمین گروه خودروسازی بزرگ دنیا بسیار هزینه‌بر است.

  هیوندای از اواخر ماه مارس تولید داخلی خودرو را 98 درصد ظرفیت خود افزایش داد. دلیل این افزایش تولید نه تنها بهبود بازار کره پس از شرایط نامساعد ماه فوریه بلکه تقاضای خودروهای تاکسون و سایر مدل ها از طرف مشتریان آمریکایی است. آمریکا بزرگ‌ترین بازار خارجی هیوندای در خارج از از چین است.

  در حالیکه شرکت هیوندای از معدود خودروسازان جهانی است که تولید آن در خانه بهبود یافته، ولی خوش بینی های آن برای صادرات به آمریکا به خاطر حساسیت  پایین مصرف کنندگان و اقدامات رقبا برای محافظت از قلمرویشان از بین رفته است.

  محموله های خودروی ارسال شده از کره جنوبی اکنون در بنادر آمریکا مانده‌اند. کاهش تقاضا و افزایش ذخیره این خودروها روند تحویل گرفتن آنها را توسط تاجران کند کرده است.

  این شرکت هفته گذشته خط تولید خودروی تاکسون را در خانه به مدت 5 روز متوقف کرد. کیا موتورز هم قصد دارد سه کارخانه خود را در کره به مدت یک هفته ببندد. تحلیلگران حالا انتظار یک کاهش شدید در  میزان درآمد در سه ماهه اول را دارند.

  برد کنون، مدیرعامل یکی از نمایندگی های فروش هیوندای در کالیفرنیا که درآمدش نسبت به آغاز شیوع ویروس کرونا 50 درصد کاهش یافته می گوید:« امیدوارم این شرایط تا اواسط ماه آینده بهبود یابد. اگر چنین اتفاقی نیفتد مجبوریم بسیاری از کارکنان خود را اخراج کنیم».

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط