اطلس خودروکار کلیک

معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری چانگان+تصاویر

عصر خودرو-مدتی قبل به معرفی یک خودروی مینی تمام الکتریکی از کمپانی چینی SAIC پرداختیم؛ محصولی کوچک با نام "کلور" که برچسب قیمت ۸۵۰۰ هزار دلاری آن بسیار جلب نظر می کند! اما ظاهرا رقبای سایک نیز برنامه های مشابهی را دست دارند زیرا گروه خودروسازی چانگان نیز در ۱۳ آوریل ۲۰۲۰ از بِنی ایی-استار محصول تمام الکتریکی خود خبر دارد که در مرحله اول وارد بازار چین می شود. باید توجه داشت که این محصول با بنی ایی ویی که قبلا توسط چانگان معرفی شده بود، اشتباه گرفته نشود.

معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری چانگان+تصاویر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱:۰۰
  • معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی 10 هزار دلاری چانگان(+تصاویر)
  • معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی 10 هزار دلاری چانگان(+تصاویر)
  • معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی 10 هزار دلاری چانگان+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، قیمت این خودرو پس از تمام هزینه ها بین 9870 تا 10580 دلار خواهد بود. برخلاف کلور که تنها در یک تریم عرضه می شود، محصول چانگان دارای دو مدل مختلف است که البته هر دو دارای ویژگی های یکسان در بخش پیشرانه هستند.

چانگان پیشرانه تمام الکتریکی بِنی ایی-استار را با 74 اسب بخار خروجی، گشتاور 170 نیوتن متر و برد حرکتی 301 کیلومتر معرفی کرده است. باتری استفاده شده در این خودرو نیز 32.2 کیلووات ساعت ظرفیت دارد. در قسمت جعبه دنده نیز همانند بسیاری خودروهای تمام الکتریکی نمونه تک سرعته استفاده شده است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید این خودرو در کلاس مینی و بسیار جمع و جور است و از منظر طراحی شباهت هایی با میراژ میتسوبیشی دارد. از منظر ابعاد؛ بنی ایی-استار برابر با 3770 میلیمتر در طول، 1650 میلیمتر در عرض و 1570 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2410 میلیمتر است.

فضای داخل کابین محصول جدید چانگان زیبایی ها و ظرافت های مربوط به خودروهای الکتریکی را همراه خود دارد. دو نمایشگر دیجیتال 10.25 اینچی کنار هم که یکی جایگزین نشانگر سنتی آمپر شده به همراه نوار سبز فلوروسنت کنسول جلوه خاصی به این محیط داده اند. اینجا چانگان به مراتب از سایک و کلور عملکرد بهتری داشته است.  این رنگ سبز در قسمت هایی از بامپر(سپر) جلو نیز مشاهده می شود.

روکش پارچه ای صندلی ها نیز طراحی زیبا و هماهنگی دارند که بر ارزش های این محصول افزوده است.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط