اطلس خودرو

شهریه سرویس مدارس باید فقط به ازای ارائه خدمات پرداخت شود

عصر خودرو- مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: به استناد قرارداد سرویس مدارس برای روزهای تعطیل که خدمات ارائه نشده پولی به رانندگان پرداخت نمی شود.

شهریه سرویس مدارس باید فقط به ازای ارائه خدمات پرداخت شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم ، ماجرای سرویس مدارس در اسفند ماه با توجه به تعطیلی مدارس مورد سوال بسیاری از مدارس و خانواده‌ها قرار داشت از سوی دیگر رانندگان سرویس نیز مدعی بودند آخر سال و شب عید است و اگر مدارس به آنها حقوقی را پرداخت نکنند، دچار مشکل می‌شوند.

  همین ماجرا باعث شد تا آموزش و پرورش اعلام کند، با توجه به تعطیلی‌های اخیر چگونگی این موضوع در حوزه کارگروه ماده 18که معاون عمرانی استاندار در آن حضور و اختیار دارد، با تفویض اختیار به استان‌ها تعیین تکلیف می‌شود، در کارگروه ماده 18 نیز نماینده اولیا و شهرداری عضو هستند و با توجه به اقتضائات استانی می‌توانند تیپ قرارداد با رانندگان سرویس مدارس را اصلاح کنند و بندی به آن اضافه شود که پرداخت حقوق در اسفند منوط به ارائه خدمات به شکل رایگان در ماه پایانی سال تحصیلی است که براساس سیاست آموزش وپرورش تعیین می شود.

  اما هم‌اکنون که وضعیت ادامه سال تحصیلی مشخص نیست و از گفته‌های مسئولان آموزش و پرورش برمی‌آید که فعلاً خبری از بازگشایی و ادامه فعالیت مدارس نخواهد بود، برخی مدیران مدارس درباره وضعیت پرداخت هزینه‌های سرویس مدارس در ماه اسفند که عملاً خدماتی ارائه نکرده بودند، سؤالاتی دارند.

  در همین رابطه نورعلی عباسپور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: پرداخت هزینه سرویس مدارس برای ماه اسفند به اختیار استان‌ها واگذار شد و قرار شد در کارگروه ماده 18 برای این موضوع تصمیم بگیرند که در برخی استان‌ها موافقت شد تا هزینه سرویس مدارس در اسفند ماه پرداخت شود و به جای آن در ماه پایانی سال تحصیلی خدمات رایگان ارائه دهند.

  وی افزود: برخی مدارس نیز ممکن است هزینه‌ای را بابت سرویس مدارس پرداخت نکرده باشند. هم‌اکنون نوع قرارداد مدارس با سرویس مدارس ملاک است، به استناد مفاد تیپ قراردادی که برای پیمانکاران سرویس و مدارس در سال 93 تنظیم و ابلاغ‌شده، در روزهای تعطیل اضطراری هزینه‌ای به رانندگان تعلق نمی‌گیرد و اگر خدمات سرویس مدارس ارائه شد به راننده و پیمانکار پول پرداخت شود و در غیر اینصورت پولی پرداخت نشود.

  مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با توجه به اینکه درصدی از هزینه سرویس مدارس در ابتدای قرارداد دریافت و مابقی هم اسفندماه دریافت می‌شود اگر هزینه سرویس توسط پیمانکار دریافت شده، باید با محاسبه ایام تعطیل به مدارس بازگردانده شود تا به اولیای دانش آموزان پرداخت کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۶
    • خودرو امروز ۵۰۵
    • خودرو امروز ۵۰۴
    • خودرو امروز ۵۰۳
    • خودرو امروز ۵۰۲
    • خودرو امروز ۵۰۱
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    • خودرو امروز ۴۹۸
    آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
    آرشیو