جزییات عملکرد ایران‌خودرو در سال٩٨

رشد ۴۲درصدى درآمد شرکت نسبت به سال٩٧

عصر خودرو- گروه صنعتى ایران‌خودرو طى ١٢ ماهه ٩٨ بیش از ۳۹۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرده که این تعداد در مقایسه با سال ٩٧ حدود ٢درصد رشد کرده است.

رشد ۴۲درصدى درآمد شرکت نسبت به سال٩٧
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از اقتصاد آنلاین،  بر اساس آمار منتشر شده در سامانه کدال، شرکت ایران خودرو در سال گذشته بالغ بر ٣٩٣هزار و ٨١٢دستگاه خودرو تولید و 408هزار و 255دستگاه نیز فروخته که تعداد تولید و فروش شرکت نسبت به سال97 به ترتیب ١.٧ و ١٣درصد افزایش یافته است.

  همچنین تعداد تولیدات این شرکت در اسفند ماه به حدود 35هزار و 953دستگاه و فروش آن به 36هزار و ٣٩۰دستگاه رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال٩٧ به ترتیب ١.٢ و ٨.٣درصد رشد نشان مى‌دهد؛ البته این درحالیست که میزان تولیدات شرکت در ماه پایانى سال نسبت به بهمن ماه حدود ٢١درصد افت کرده است.

  سیاهه تولیدات شرکت در سال٩٨
  بر همین اساس ایران خودرو در سال گذشته مجموعا ٢٧٨هزار و 84دستگاه گروه پژو، 52هزار و 774دستگاه گروه سمند، ١٢۰دستگاه سوزوکى، 8757دستگاه رانا، ٣٢هزار و 419دستگاه خودروى دنا، ٧٢۰٩دستگاه هایما، هزار و 936دستگاه تندر٩۰، ٢٣٣١دستگاه خودروى دانگ‌فنگ، 4358دستگاه وانت و سایر محصولات جدید و 5824دستگاه پژو٢۰۰٨ تولید کرده است.

  طبق همین آمار، گزارش مالى شرکت نیز حاکى از آن است که ایران خودرو طى یکسال گذشته از فروش انواع محصولات خود ١٩٨هزار و 544میلیارد ریال درآمد کسب کرده که این رقم در مقایسه با فروش 140هزار میلیارد ریالى سال٩٧، حدود 42درصد افزایش یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط