اعلام جزئیات ممنوعیت تردد در جاده‌ها و معابر استان مرکزی

عصر خودرو- پلیس استان مرکزی موارد استثنا ممنوعیت تردد روزهای ۱۱ تا ۱۳ فروردین را اعلام کرد.

اعلام جزئیات ممنوعیت تردد در جاده‌ها و معابر استان مرکزی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام پلیس، سرهنگ "سیدعلی حسینی" رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در اینباره گفت: در روزهای یازدهم، دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه سال 1399 برابر مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، پلیس راهور استان نسبت به اعمال محدودیت تردد در تمامی معابر شهری استان اقدام خواهد کرد، لذا رانندگان از تردد با وسیله نقلیه خود اجتناب کنند، در غیر این صورت علاوه بر اعمال قانون به مبلغ 5 میلیون ریال، خودرو آنان توقیف و به پارکینگ انتقال داده خواهد شد.

  وی افزود: در روز یازدهم، این ممنوعیت تردد شامل کارمندان دولت که در حین تردد به محل های خدمت خود هستند، نیست و همراه داشتن کارت شناسایی الزامی است. دیگر شهروندان می بایست از هرگونه تردد در  تاریخ های اعلامی خودداری کنند. در تاریخ 12 و سیزدهم فروردین، این ممنوعیت تردد تشدید شده و شامل کلیه شهروندان اعم از کارکنان دولت نیز خواهد شد .

  حسینی موارد استثنای ممنوعیت تردد را تنها شامل خودروهای امدادرسان از قبیل مراکز درمانی و بیمارستان ها،  آتش نشانی، اداره برق، شرکت گاز، آبفا و معدود واحدهای صنفی دانست که مجوزهای لازم از فرمانداری‌ها به آنها ارائه شده باشد.

  وی افزود: کارکنان دستگاه های خدمات رسان و صنوفی که با هماهنگی فرمانداری ها و پلیس در این سه روز بنا بر اضطرار بایستی فعال باشند، در حین تردد به محل کار خود حتما نسبت به همراه داشتن  مدارک شناسایی و مجوزهای مربوطه که حاکی از  حضور آنان در محل خدمت است، اقدام کنند (در صورت احراز تردد غیرضروری برای این قبیل خودروها نسبت به اعمال قانون این گونه خودروها نیز اقدام خواهد شد.

  حسینی تاکید کرد: هرگونه تردد خودروها با پلاک های غیر بومی در سطح شهرها کاملا ممنوع بوده و در صورت مشاهده این خودروها برابر ابلاغیه های قبلی نسبت به اعمال قانون این قبیل خودروها اقدام خواهد شد و در صورتی که رانندگان این خودروها قصد عزیمت به شهر مقصد خود را دارند، باید بدون ورود به محدوده شهرها از کنارگذر شهری تردد کنند.

  وی خاطرنشان کرد: در این مدت، از خروج خودروهای بومی از محدوده محل سکونت به خارج از محدوده شهری خودداری می شود و هر گونه تجمع در اماکن عمومی، بوستان ها و پارک ها طی این 3 روز بویژه در روز 13 فروردین ممنوع بوده و پلیس با افراد خاطی برخورد کرده و وسایل نقلیه برابر شرح اعلامی اعمال قانون خواهند شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط