مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور:

افزایش ۱۰ درصدی تردد در راه‌های ورودی و خروجی تهران

عصر خودرو- مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: در هیچ یک از محورهای بین‌شهری و بین‌استانی شاهد ترافیک نیستیم و تردد در تمام راه‌ها روان است.

افزایش ۱۰ درصدی تردد در راه‌های ورودی و خروجی تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، علی‌اکبر آشوری درباره آخرین وضعیت راه‌های کشور اظهار داشت: در هیچ یک از محورهای بین‌شهری و بین‌استانی شاهد ترافیک نیستیم و تردد در تمام راه‌ها روان است، مگر در نقاط تلاقی خروجی محورهای بین شهری و ورودی شهرها یا نقاطی که طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل خودروها در آن در حال اجرا است.

  وی ادامه داد: روز گذشته 9 فروردین ماه بالغ بر 642 هزار وسیله نقلیه تردد بین‌استانی داشتیم که نسبت به روز گذشته آن یعنی 8 فروردین ماه کاهش 8 درصدی را شاهد بودیم. همچنین این میزان تردد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش 75 درصدی داشته است.

  مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره میزان تردد ورودی و خروجی استان تهران گفت: در روز گذشته میزان خودروهای ورودی و خروجی استان تهران 165 هزار وسیله نقلیه بود که نسبت به روز 8 فروردین رشد 10 درصدی داشت اما نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش 74 درصدی را نشان می‌دهد.

  آشوری ادامه داد: از 25 اسفند ماه سال 98 تا 9 فروردین ماه چیزی حدود 12 میلیون و 472 هزار تردد بین‌استانی داشتیم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش 61 درصدی داشت.

  این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: همچنین میزان تردد خودرو در مسیرهای ورودی و خروجی استان تهران در بازه زمانی 25 اسفند ماه تا 9 فروردین ماه 3 میلیون و 576 هزار دستگاه‌ بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش 57 درصدی را نشان می‌دهد.

  مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور با تاکید بر اینکه طبق داده‌های به دست آمده، سفر برگشت مسافران از 7 فروردین ماه آغاز شده است، گفت: روند تخلیه انباشت استان‌ها به سمت البرز و تهران و بازگشت مسافران آغاز شده اما ادامه و روز پایان سفرهای برگشت با توجه به شرایط نوروز امسال قابل پیش‌بینی نیست.

  آشوری تاکید کرد: سال گذشته برگشت مسافران تا 16 و 17 فروردین ماه ادامه داشت اما باید توجه داشته باشیم که شرایط تعطیلات نوروز امسال قابل مقایسه با سال گذشته نیست.

  برچسب ها
  کرمان موتور