لیزینگ گردشگری

بنزین «۳۲۳۴»

سهمیه بنزین فروردین ماه امشب واریز می‌شود

عصر خودرو- سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: کارت سوخت تمام خودروها ساعت دوازده امشب شارژ می‌شود.

سهمیه بنزین فروردین ماه امشب واریز می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، فاطمه کاهی با بیان اینکه اول هر ماه کارت سوخت افراد شارژ می‌شود، اظهار کرد: این ماه نیز طبق روال در بامداد کارت سوخت تمام وسائل نقلیه شارژ می‌شود و جای هیچگونه نگرانی نیست.

  به گفته وی برای خودروهای شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از 360 لیتر در کارت ذخیره می‌شود و قابل انتقال به ماه‌های بعد است و سقف در نظر گرفته شده محدود به سال 1398 نبوده و سهمیه‌های ذخیره‌شده در کارت‌های سوخت قابل انتقال و استفاده در سال  1399 نیز خواهد بود.

  سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این‌که سهمیه 60 لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به صورت خودکار به ماه بعد منتقل می‌شود، اظهار کرد: البته باید توجه داشت که پس از شش ماه، مازاد 360 لیتر از کارت سوخت شخصی افراد حذف می‌شود؛ بدین معنا که پس از این زمان، هرچه بیش از 360 لیتر در کارت سوخت افراد وجود داشته باشد، حذف خواهد شد. به عبارت دیگر اگر فردی در طول این شش ماه مثلا 30 لیتر از سهمیه خود استفاده کند، در ماه هفتم، سهمیه 60 لیتر به او تعلق نخواهد گرفت، بلکه این عدد به 30 لیتر می‌رسد.

  کاهی افزود: ممکن است فردی تا پایان ماه هفتم از سهمیه سوخت موجود در کارت سوخت شخصی خود استفاده نکند که در این شرایط ذخیره کارت وی همان 360 لیتر باقی می‌ماند و موجودی کارت او افزایش پیدا نمی‌کند.

  به گزارش ایسنا، از بامداد روز جمعه 24 آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه 60 لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر 3500 تومان تعیین شد.

   

   

  از بلیت های کاغذی یکبار مصرف استفاده نکنید

  🔸یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

  🔹نمی‌توانیم به مردم اجازه ندهیم که در ایستگاه‌های اتوبوس‌های تندرو و مترو از بلیت‌های کاغذی استفاده نکنند، چرا که ممکن است عده‌ای از آن‌ها کارت بلیت نداشته باشند و مجبور به استفاده از بلیت‌های کاغذی یکبار مصرف شوند.

  🔹با توجه به ورود بیماری کرونا به کشور و به منظور پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس، توصیه ما به مردم این است که از بلیت‌های کاغذی یکبار مصرف استفاده نکنند، چرا که نه تنها برای خودشان بلکه برای دیگران هم خطرناک است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۳۹
    • خودرو امروز ۵۳۸
    • خودرو امروز ۵۳۷
    • خودرو امروز ۵۳۶
    • خودرو امروز ۵۳۵
    • خودرو امروز ۵۳۴
    • خودروامروز ۵۳۳
    • خودرو امروز ۵۳۲
    • خودزو امروز ۵۳۱
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو