سایه سنگین کرونا بر معیشت تاکسیرانان شهرری

عصر خودرو- ویروس کرونا، مدتی است که در جهان شیوع یافته و ایران نیز درگیر این موضوع شده و البته صنوف از جمله رانندگان تاکسی هم از لطمه و گزند کرونا در امان نماندند و کساد بازار کارشان معضلاتی را برای این صنف به وجود آورده‌است.

سایه سنگین کرونا بر معیشت تاکسیرانان شهرری
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، با توجه به شیوع ویروس کرونا و انتشار اخبار متفاوت و اعلام تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ و میر  افراد، اکثر مردم از ابتلا به این بیماری نگران هستند.
  البته ناگفته نماند که احتیاط شرط عقل است و بر همین اساس، مردم برای رعایت بهداشت و پیشگیری از شیوع کرونا در خانه ماندن و قرنطینه شدن را بر ابتلا به این ویروس ترسناک ترجیح می دهند.

  کمبود مسافر موجب کاهش درآمد رانندگان تاکسی شد

  مدیر تاکسیرانی منطقه 20 (شهرری) و پهنه جنوب شرق تهران گفت: کمبود مسافر با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین حضور کمتر مردم در سطح شهر، موجب کاهش درآمد رانندگان تاکسی شد.
  اسماعیل شاه محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کاهش مسافران و کمبود درآمد سبب بروز مشکلاتی برای این قشر شده است.
  وی افزود: برخی رانندگان تاکسی دارای خودروهای اقساطی بوده و با کمبود درآمد و کاهش مسافر با معضلاتی مواجه می شوند.
  مدیر تاکسیرانی منطقه 20 (شهرری) و پهنه جنوب شرق تهران عنوان کرد: متاسفانه شیوع ویروس کرونا موجب بر هم خوردن نظم کاری و حتی زندگی فردی رانندگان تاکسی شهرری شده استا.

  فرشید آلاشتی یکی از رانندگان تاکسی در شهرری به خبرنگار ایرنا گفت: با شیوع ویروس کرونا و کاهش تعداد مسافران، رانندگان از صبح تا غروب کمتر از 70 هزار تومان درآمد روزانه کسب می کنند که پاسخگوی نیاز زندگی آنها نیست.
  وی عنوان کرد: تاکسی هر دو یا سه ساعت ناچار هستند که با دو یا نهایتا سه مسافر آن هم با معطلی زیاد فعالیت کنند.
  این راننده تاکسی خطی شهرری خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی رانندگان برای پرداخت اقساط خودرو خود و حتی اجازه خانه هایشان با مشکل روبرو هستند.
  وی ادامه داد: هر سال در روزهای پایانی سال، تعداد مسافران به دلیل حضور در بازارها و مراکز خرید افزایش داشت اما این روند امسال به شدت کاهش یافته است.
  آلاشتی خاطر نشان کرد: تعطیلی مدارس و تغییر روال کاری ادارات هم دلیلی دیگر بر کاهش تعداد مسافران به شمار می رود.

  کاهش 60 درصدی درآمد رانندگان تاکسی
  محمد دریغ یکی دیگر از رانندگان تاکسی شهرری به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه تعداد مسافران دو سوم کاهش یافته و تعداد این قشر به یک سوم رسیده است.
  وی اضافه کرد: رانندگان تاکسی شهرری هفده ساعت در محل کار حضور دارند و فقط پنج ساعت کار جابجایی مسافران را انجام می دهند و 17 ساعت وقت کاری آنها بیهوده به دلیل عدم مسافر هدر می رود.
  دریغ عنوان کرد: کمبود مسافران سبب معطلی زیاد برای مسافر گیری شده است.
  وی خاطر نشان کرد: هزینه ها نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش داشته اما با توجه به شرایط موجود هزینه زندگی رانندگان تاکسی شهرری با درآمد همخوانی ندارد.
  این راننده تاکسی شهرری گفت: این قشر با توجه به شرایط موجود نیازمند حمایت بیشتر هستند تا معضلات معیشتی آنها رفع شود.
  سعید النچری یکی دیگر از رانندگان تاکسی شهرری ضمن درخواست از نهادهای مسئول در راستای حمایت از این قشر گفت: درآمدها بالغ بر 60 درصد کاهش یافته و زندگی تاکسیرانان با این شرایط دچار بحران می شود.
  وی افزود: 75 درصد رانندگان تاکسی این شهر مستأجر هستند و اگر حمایت خانواده‌ها نباشد افراد برای پرداخت اجاره مسکن با مشکلات فراوانی مواجه می شوند.
  النچری عنوان کرد: خیابان ها به دلیل نگرانی مردم از شیوع ویروس کرونا بسیار کم تردد شده و در نتیجه تعداد مسافران تاکسی هم به شدت کاهش یافته است.
  وی اضافه کرد: پرداخت بیمه، اجازه مسکن و اقساط خودرو از مشکلاتی است که با شیوع ویروس کرونا، رانندگان تاکسی با آن دست به گریبان هستند.
  این راننده تاکسی شهرری خاطر نشان کرد: راننده از 6 صبح در پایانه منتظر مسافر می ایستد و سایر بعد از یک ساعت و نیم انتظار ناچار شود که با دو مسافر حرکت کند.
  وی گفت: اقدامات ضدعفونی کننده خودرو در مقابل مسافران انجام می شود اما باز هم تاثیری در افزایش تعداد مسافران تاکسی ندارد.

  براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون 8 هزار و 42 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 291 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین تعداد بهبود یافتگان به 2هزار و 731 نفر رسیده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار