بنزین«۳۲۱۹»

چقدر کارت سوخت صادر شد؟

عصر خودرو- پس از سهمیه‌بندی بنزین، کارت سوخت اهمیت زیادی پیدا کرد و مالکانی که کارت سوخت نداشتند اقدام به دریافت این کارت طلایی کردند و آن طور که مسئولان اعلام کرده‌اند تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار کارت سوخت صادر شده است.

چقدر کارت سوخت صادر شد؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، از بامداد روز جمعه 24 آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه 60 لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر 3500 تومان تعیین شد.

  همین موضوع موجب شد تقاضا برای دریافت کارت سوخت افزایش یابد. در این باره شهرام رضایی - مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران - از صدور و توزیع تمامی کارت‌های هوشمند سوخت درخواستی مانده از ماه‌های قبل خبر داد و گفت: صدور کارت‌های هوشمند سوخت هم‌اکنون به روز شده و صدور کارت‌ درخواست‌های جاری نیز در حال انجام است.

  رضایی افزود: از تاریخ بیست‌وپنجم آبان‌ماه امسال تا دوازدهم اسفندماه، یک میلیون و 800 هزار درخواست کارت هوشمند سوخت دریافت شده که به‌طور میانگین ماهانه 600 هزار درخواست بوده است.

  کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط