یک مقام مسئول خبر داد؛

گازسوز شدن ۳۶ هزار خودروی عمومی با وام بلاعوض تا پایان سال

عصر خودرو- قلی‌پور گفت: تا پایان امسال ۳۶ هزار خودروی عمومی با وام بلاعوض گازسوز می‌شود.

گازسوز شدن ۳۶ هزار خودروی عمومی با وام بلاعوض تا پایان سال
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ،   حسن قلی‌پور مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی  با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح رایگان سیانجی در کشور گفت: در مجموع از آبان امسال 60 میلیون و 543 هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سیانجی) به خودرو‌های گازسوز پایتخت عرضه شده است که در مقایسه با مهر با 55 میلیون و 64 هزار مترمکعب، حدود 5 میلیون مترمکعب (9.9 درصد) افزایش نشان می‌دهد.

  او ادامه داد: طبق مصوبه شورای عالی اقتصادی دولت با پرداخت 6 هزار و 500 میلیارد تومان کمک بلاعوض، تمامی خودروهای عمومی بنزینی شامل یک میلیون و 400 هزار وانت، تاکسی، ون و دیگر مسافربرهای شخصی را دوگانه‌سوز می‌کند.

  مدیر طرح سیان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره ظرفیت انجام گاز سوز کردن خودروها، گفت: این مسئله به میزان ظرفیت کارگاه‌ها بستگی دارد، اما می‌توان گفت که به طور تقریبی در هر شرکت کرخانه مخزن، حدود 15 هزار تبدیل در هر ماه صورت می‌گیرد؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل 15 هزار مخزن وجود دارد و قصد داریم تا این ظرفیت را تا عید به 30 هزار افزایش دهیم.

  قلی پور با اشاره به اینکه ظرفیت تبدیل خودروها در سال آینده به 80 هزار تا 100 هزار خودرو در ماه می‌رسد، تاکید کرد: تا سال آینده به تدریج به ظرفیت دوگانه‌سوز کردن خودروها در کشور افزوده خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه تا کنون قرارداد ساخت 700 هزار مخزن سیان جی امضا شده است، گفت: ساخت مابقی نیاز مخزن نیز بعد از تحویل مخازن سفارش گذاری شده از سوی سازندگان، از سر گرفته می‌شود.

  مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: با اشاره به اینکه یک میلیون و 460 هزار خودروی عمومی در 15 ماه آینده دوگانه سوز خواهد شد، گفت: تا پایان امسال 36 هزار خودروی عمومی با وام بلاعوض دوگانه‌سوز می‌شود.
  وی با اشاره به اینکه اکنون تمام ظرفیت کارگاهی و مخزن سازان برای تبدیل خودروهای عمومی پر است، افزود: کارگاه‌های با تمام ظرفیت کار می‌کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار