جاده پر پیچ و خم اختصاص سهمیه بنزین نوروزی

عصر خودرو- امسال با نزدیک شدن به عید و با توجه به سهمیه بندی بنزین، مردم منتظر اختصاص سهمیه بنزین نوروزی هستند.

جاده پر پیچ و خم اختصاص سهمیه بنزین نوروزی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، از زمانی که نرخ بنزین اصلاح و سهمیه بندی آن اجرا شد،   با توجه به رسم دوره های قبل سهمیه بندی، این توقع در مردم به وجود آمد که دولت سهمیه ای هم به عنوان هدیه نوروزی در نظر بگیرد، امسال اما با شیوع کرونا ویروس و توصیه مسئولان به پرهیز از مسافرت، اختصاص سهمیه نوروزی با تردیدهایی مواجه شده است.

  چندی پیش وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد تخصیص 120 لیتر بنزین سفر ویژه ایام نوروز را به هیئت دولت ارائه کرده بود اما زنگنه وزیر نفت طی یک ماه اخیر چندین بار از عدم تصمیم‌گیری در این زمینه خبر داده و گفته این موضوع در حال بررسی در دولت است و اعلام تصمیم نهایی را به جلسه روز چهارشنبه 7 اسفندماه موکول می کرد.

  روز چهارشنبه خبری اعلام شد مبنی بر اینکه  60 لیتر بنزین برای سفرهای نوروزی در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 مجلس شورای اسلامی اختصاص یافت. البته این به معنای اختصاص نهایی سهمیه نوروزی نبوده و برای تایید نیاز به تصویب در صحن علنی مجلس دارد.

  از آن روز تاکنون مجموعه وزارت نفت اعلام می‌کنند که هنوز هیچ مصوبه‌ای در این زمینه دریافت نکرده‌اند. در حالیکه قرار بود تا پایان چهارشنبه (7 اسفند) تصمیم نهایی در خصوص واریز سهمیه بنزین نوروزی اتخاذ شود.

  شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کشور  در این خصوص به  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: تا کنون به ما ابلاغیه مبنی بر سهمیه بنزین نوروزی اعلام نشده است اما برای اجرا آمادگی داریم.

  فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هم در این خصوص گفت: تاکنون هیچ دستور رسمی در این باره به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ نشده است. البته هر زمان که این ابلاغیه صادر شود، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی آن را اجرا خواهد کرد.

  وی افزود: ازنظر فنی مشکلی برای اختصاص سهمیه بنزین سفر به مالکان خودرو‌ها وجود ندارد و هرزمان که دولت در این زمینه تصمیم بگیرد این سهمیه در کارت سوخت مالکان خودرو اعمال خواهد شد.

  مصوبه اختصاص سهمیه نوروزی پس از تایید در کمیسیون تلفیق، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی هم به رای گذاشته می‌شود که در صورت تصویب برای اجرا به  قوه مجریه ابلاغ خواهد شد.

  در نهایت وزارت نفت با ابلاغیه دولت، سهمیه تعیین شده برای نوروز را به معاونت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران سهمیه مشخص شده را به کارت‌های سوخت واریز خواهد کرد.
  طبق اطلاعات بدست آمده از منابع آگاه وزارت نفت، دولت مخالف تخصیص سهمیه نوروزی با نرخ لیتری یک هزار و 500 تومان در ایام عید است که تاخیر در اعلام نتیجه این فرضیه را تقویت می کند.

  حال با وجود گذشت دو روز از زمان گفته شده برای اعلام نتیجه نهایی سهمیه نوروزی بازهم باید منتظر ماند و دید آیا امسال عید، باک خودروها با بنزین هدیه پر خواهد شد یا خیر؟

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۲
  • ۴۷۱
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو