اطلس خودروکار کلیک

تغییر ارزش بازار برترین خودروسازی‌های جهان

ارزش بازار تسلا افزایش یافت

عصر خودرو- شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا، با روند مداوم افزایشی ارزش بازار خود در روزهای اخیر، به دومین خودروسازی باارزش جهان تبدیل شد.

تغییر ارزش بازار برترین خودروسازی‌های جهان
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  اقتصادآنلاین ، خودروسازی الکتریکی تسلا، در ماه ژانویه سال جاری میلادی، به ارزش بازار 102 میلیارد دلار دست یافت که به واسطه آن توانست جایگاه خودروسازی فولکس واگن را، به عنوان دومین خودروسازی با ارزش جهان اشغال کند و به نخستین شرکتی که در آمریکا به ارزش بالای 100 میلیارد دلار دست پیدا کرده، تبدیل شود.

  گفتنی است که تا تاریخ 26 فوریه، ارزش بازار تسلا به 145 میلیارد دلار رسیده است و اکنون تنها با خودروسازی ژاپنی تویوتا رقابت می‌کند که بیش از 200 میلیارد دلار ارزش دارد.

  شایان ذکر است که در ماه‌های گذشته، تسلا افزایشی نجومی در ارزش بازار خود تجربه کرد و ارزش سهام آن در طول سه ماه اخیر، بیش از سه برابر شده است.

  تسلا این افزایش چشمگیر را به دلیل سود سه ماهه سوم این شرکت در سال گذشته، کارخانه‌های جدید در حال احداث و تحویل سریع خودرو به مشتریان کسب کرده است.

  باید اشاره کرد که دومین خودروسازی آمریکا، شرکت جنرال موتورز است که در حال حاضر 46 میلیارد دلار ارزش دارد.

  شرکت‌های دیگر، از جمله فورد 29 میلیارد دلار و فیات کرایسلر 24 میلیارد دلار ارزش دارند، که به نظر می‌رسد که قدرت قابل توجهی نسبت به تسلا دارند و در حال حاضر اهداف خود را بر حول محور تولید خودروهای برقی بنا کرده‌اند؛ که در صورت موفقیت آنها، ارزش تسلا آغاز به سقوط خواهد کرد.

  در نمودار ارائه شده، تغییر ارزش بازار برترین خودروسازی‌های جهان از سال گذشته تا کنون را مشاهده می‌کنید؛

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط