محورهای ارتباطی استان بوشهر برای ترددهای نوروزی ایمن سازی شد

عصر خودرو- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: همه محورهای شهری و روستایی ارتباطی این استان تا شروع سفرهای نوروزی با استفاده از خط کشی، نصب علائم و آشکار سازی نقاط حادثه خیز ایمن سازی شد.

محورهای ارتباطی استان بوشهر برای ترددهای نوروزی ایمن سازی شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، سید حمیدرضا علم روز دوشنبه درنشست شورای راهداری استان بوشهر افزود: در این استان بیش از چهار هزار و 434 کیلومتر راه شامل 672 کیلومتر بزرگ راه، 572 کیلومتر راه اصلی، 845 کیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 264 کیلومتر راه روستایی وجود دارد که بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تلاش شبانه‌روزی سعی دارد تا همواره  آماده تردد بویژه برای مسافران نوروزی باشد.

  وی بیان کرد: با شروع عملیات راهداری تا کنون 500 کیلومتر از راه‌های استان خط کشی شده‌است و بقیه محورهای نیازمند خط کشی نیز تا پایان سال خط کشی می‌شود.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر افزود: علاوه بر شست‌ وشوی همه علائم موجود، برای آشکار سازی نقاط حادثه خیز و راهنمایی دقیق مسافران نوروزی حدود یکهزار و 200 متر مربع بنر اطلاع رسانی چاپ و در محورها نصب می‌شود.

  وی گفت: برای  سنجش توانمندی و ارتقای دانش فنی و عملیاتی عوامل راهداری و سایر نیروهای امدادی مشغول فعالیت در نوروز در نیمه دوم اسفند سال جاری مانور آمادگی ساعت صفر با حضور همه دستگاه‌های مسئول امر ایمنی برگزار می‌شود.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اضافه کرد: 18 ایستگاه شبانه روزی راهداری و بیش از 30 اکیپ گشت این نیرو از 25 اسفند سال جاری تا پایان تعطیلات نوروزی در کنار محورهای ارتباطی مستقر می‌شوند تا با ارائه خدمات به مردم بپردازند.

  علم گفت: ستاد نوروزی ویژه حمل و نقل مسافر نیز در بخش حمل و نقل با هدف نظارت بر دفاتر فروش بلیت سفر، کنترل  و تامین ناوگان مسافری لازم با همکاری دست اندرکاران بخش مسافر استان راه اندازی می‌شود تا بر جریان جابه جایی مسافر با ناوگان عمومی در ایام نوروز نظارت کند.

  وی افزود: امسال هم همانند سال‌های گذشته همه ظرفیت بخش اتوبوسی استان برای جابه جایی مسافران نوروزی بسیج خواهد شد تا کسانی که سفر با ناوگان عمومی را به سفر با خودرو شخصی ترجیح می‌دهند ارائه خدمات دهد.

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر اضافه کرد: 500 دستگاه اتوبوس، 280دستگاه مینی بوس و  400 دستگاه سواری کرایه در استان بوشهر کار و حمل و نقل مسافری را در استان انجام می‌دهند که همزمان با اجرای طرح  نوروزی از لحاظ فنی، بهداشتی و بیمه کنترل می‌شوند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ۴۷۲
   • ۴۷۱
   • ۴۷۰
   • ۴۶۹
   • ۴۶۸
   • ۴۶۷
   • ۴۶۶
   • ۴۶۴
   • ۴۶۳
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو