اوتو ۳۶۰

رحمانی در حاشیه جلسه دولت:

بیش از ۹۰ درصد خودروهایی که امروز رونمایی شد، تولید داخل است

عصر خودرو- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه گذاری خوبی برای خودروهای رونمایی شده صورت گرفته از این رو می‌توانند امکان پیش فروش داشته باشند؛ بالای ۹۰ درصد این خودروها ساخت داخل هستند.

بیش از ۹۰ درصد خودروهایی که امروز رونمایی شد، تولید داخل است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت ظهر امروز(چهارشنبه) همزمان با رونمایی از چهار خودروی جدید ایرانی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز 4 خودرو توسط رئیس جمهور و معاون اول او بازدید شد. یکی از این 4 خودروی دنده اتومات، خودروی «دنا» بود.

  وی با بیان اینکه این خودروها برای اولین بار عرضه می شود، افزود: سرمایه گذاری خوبی برای این خودروها شده است و می توانند امکان پیش فروش داشته باشند؛ بالای 90 درصد این خودروها ساخت داخل هستند.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این خودروها  مطابق با استانداردهای روز دنیا هستند،اظهار داشت: مصرف و ایجاد آلودگی این خودروها کمتر است. امیدوار هستیم قیمت تمام شده کمتر از خودروهای قبلی و به نسبت خودشان باشد. همه این خودروها از «یورو 5» برخوردار هستند که از نظر مباحت زیست محیطی بسیار مهم است. 

  رحمانی تاکید کرد: غیر از این خودروها، برای سال 1399 و 1400 خودروهای دیگر نیز در برنامه قرار داریم و خودروسازان روی آن کار می کنند. 

  وی همچنین در رابطه با اهمیت حضور مردم در انتخابات، بیان کرد: حضور مردم در عرصه اقتصادی و رونق تولید موثر است به همین جهت از همه مردم عزیز دعوت می کنم حضور پرشور پای صندوق های رای داشته باشند. 

  وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: هر اندازه حضور پرشور باشد ثبات کشور را بیشتر نشان می دهد و این موضوع دشمنان را مایوس میکند. 

  رحمانی در ادامه در رابطه با دلایل افزایش قیمت گوشت در کشور نیز گفت: دوستان ما دلایل مختلفی را برای این موضوع تحلیل کردند. دوستان بخش بازرگانی قرار شد اگر افزایش قیمت ادامه داشته باشد از ذخایر استفاده کنند.

  وی با بیان اینکه هفته های قبل قیمت گوشت قرمز  کاهشی بود،افزود: حالا شب عید پیش آمده است. برای تنظیم قیمت از ذخایر خود استفاده می کنیم.

  وزیر صمت تاکید کرد: برنامه ما همیشه این است که تولیدکننده آسیب نبیند و مصرف کننده بهره ببرد. در همین روزها از ذخایر استفاده میکنیم.

  رحمانی در پایان در رابطه با پرداخت معوقات و وام خودرو سازان و قطعه سازان، گفت:  این کار آغاز شده است و بخشی از بانک ها پرداخت را شروع کردند. امیدواریم جدیت نشان دهند.
   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    آخرین بروزرسانی ۳ ساعت پیش
    آرشیو