اوتو ۳۶۰

با شکایت یک گروه محیط زیستی؛

احداث کارخانه تسلا در آلمان متوقف شد

عصر خودرو- دادگاهی عالی در آلمان عملیات آماده سازی برای ساخت کارخانه تسلا در این کشور را متوقف کرد. دلیل این امر شکایت یک گروه حافظ محیط زیست بوده است.

احداث کارخانه تسلا در آلمان متوقف شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نق از مهر به  ، دادگاهی در آلمان به طور موقت عملیات آماده سازی برای ساخت نخستین کارخانه تسلا در اروپا را متوقف کرد.

  دادگاه دیوان عالی اداری برلین به شرکت تسلا دستور داده تا قطع درختان در منطقه جنگلی نزدیک برلین را متوقف کند تا دادگاه شکایت یک گروه محیط زیستی از تسلا را بررسی کند. دادگاه در بیانیه‌ای اعلام کرده مجبور به صدور دستور توقف عملیات آماده سازی بوده است زیرا در غیر این صورت تسلا طی 3 روز آینده پاکسازی زمین مورد نظر را تکمیل می کرده است.

  هفته گذشته دادگاهی به تسلا اجازه داد برای احداث کارخانه اش درختان را قطع کند. اما گروه حفاظت از محیط زیست «گرین لیگ براندنبورگ» خواستار تجدید نظر در این رای شد. این گروه اشاره کرده بود ساخت کارخانه در منطقه احتمالاً آب آشامیدنی را آلوده کند و مشکلات دیگری همراه داشته باشد.

  مقامات آلمان در ماه نوامبر از تصمیم تسلا برای ساخت نخستین کارخانه اروپایی اش در این کشور، استقبال کردند. این شرکت امیدوار بود تا میانه سال آینده کارخانه را تکمیل کند.

  طبق اعلام تسلا در این کارخانه باتری و خودروهای برقی ساخته می‌شوند.

  برچسب ها
  کرمان موتور