مدیرکل دفتر بازرسی وزارت صنعت:

تعهدات خودروسازان به روز شد

عصر خودرو- مدیرکل دفتر بازرسی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: با اقدامات به‌هنگام وزارت صنعت و تاکید شخص وزیر، شرکت‌های بزرگ خودرویی و واردکننده خودرو تعهدات خود را به‌روز کردند و بسیاری از شکایات منجر به اخذ رضایت مردم و خریداران شد.

تعهدات خودروسازان به روز شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودروم به نقل از  وزارت صنعت، معدن و تجارت، «غلامرضا صارمیان» افزود: به دلیل اعمال تحریم و مشکلات مربوط به تامین قطعات و تاخیر در انجام تعهدات شرکت‌های خودرویی، بیشترین شکایت از طرف مشتریان مطرح شده است.

  وی، با اعلام کاهش زمان پاسخگویی به شکایات به زیر 30 روز گفت: بیش از 33 درصد شکایات و تخلفات رسیدگی شده در 6 ماهه ابتدای سال جاری در حوزه امور صنفی بوده است و بعد از حوزه صنفی بیشترین تخلف و شکایت در حوزه خودرو با بیش از26 درصد قرار دارد.

  این مسوول وزارت صنعت یاداور شد: در 6 ماهه ابتدای سال حوزه صنعتی 12.8 درصد، حوزه معدنی 6.5 درصد، اشتغال 4.5 درصد امور بازرگانی و تجارت 4.4 درصد، امور پرسنلی بیش از سه درصد و تخلفات اداری دو درصد شکایات و تخلفات را به خود اختصاص دادند.

  حضور بازرس مقیم در سایپا و ایران خودرو

  صارمیان تصریح کرد: از سوی این دفتر T بازرس مقیم روزهای شنبه و دوشنبه در معاونت بازاریابی و فروش شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا برای رسیدگی به شکایت‌ها و تسریع در رفع مشکلات مشتریان حضور می‌یابد.

  این مسوول بیان داشت: هدف این است که هماهنگی و تعامل را با شرکت‌های خودرویی ادامه دهیم تا بدعهدی‌های دوران تحریم به حداقل برسد.

  مقابله جدی با فساد اداری

  صارمیان ادامه داد: به استناد تبصره یک ماده 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل اجرایی آن، بازرسانی در سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و ستاد وزارتخانه به منظور انجام بازرسی های مستمر در رابطه با تخلفات اخذ رشوه و سوء استفاده از مقام اداری منصوب شدند تا با انجام بازرسی های لازم و جدیت و پشتکار در محدوده تخلفات موضوع ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری (رشوه خواری، سوء استفاده از مقام اداری و غیره) و رعایت بی طرفی و امانت داری انجام وظیفه کنند.

  وی از طرح‌ریزی دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با فساد در سال جاری خبر داد و گفت:‌ به منظور اجرایی کردن بند 18 از شماره بندهای مرتبط با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، پروژه شفاف سازی و ارتقای سلامت اداری تعریف شده است.

  وی افزود: این پروژه با رویکرد سنجش فساد و سلامت اداری برای نظارت، پیشگیری و ارتقای سلامت اداری و کاهش فساد و همچنین ارتقای شناخت، آگاهی بخشی و جلب اعتماد و حمایت عمومی از برنامه های ضد فساد خواهد بود.

  مدیرکل دفتر بازرسی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، راه‌های ارتباطی ثبت شکایات و تخلفات را اعلام کرد و افزود: مردم می توانند با مراجعه به پورتال وزارتخانه به آدرس www.mimt.gov.ir و با پر کردن فرم الکترونیکی ثبت شکایات و نیز مراجعه به سامانه «سامد» (سامانه الکترونیکی مردم با دولت) و نیز مراجعه حضوری شکایت های خود را به ثبت برسانند یا با شماره فکس 88897624، شماره تلفن های 88897583 و 88905686 و نیز سامانه پیامکی 09122965087 طرح شکایت کنند.

  از سراسر وب

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ۴۷۲
   • ۴۷۱
   • ۴۷۰
   • ۴۶۹
   • ۴۶۸
   • ۴۶۷
   • ۴۶۶
   • ۴۶۴
   • ۴۶۳
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو