دولت با ترخیص خودروهای دپو شده موافقت کرد

عصر خودرو- هیات دولت در جلسه امروز خود با پیشنهاد ارائه شده در رابطه با تعیین تکلیف و ترخیص خودروهای مانده در گمرک موافقت کرد و احتمالا به زودی ترخیص خودروها آغاز می‌شود.

دولت با ترخیص خودروهای دپو شده موافقت کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد که در جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت با بررسی پیشنهاداتی در رابطه با تعیین تکلیف خودروهای مانده در گمرک موافقت کرده و دستور کار جلسه به زودی ابلاغ و در دستور کار قرار می‌گیرد.

  این در حالی است که تعداد این خودروها 12 هزار و 261 دستگاه بود که  به دلایلی از جمله تغییر شرایط ارزی و همچنین ممنوعیت ثبت سفارش و واردات خودرو ترخیص آنها متوقف و در گمرکات، بنادر و مناطق دپو شد، اما در نیمه دوم سال گذشته و با مصوبه هیات دولت در مهلت شش ماهه‌ای 7153 دستگاه از آنها ترخیص  و 5108 دستگاه دیگر به دلیل پایان مهلت تعیین شده  باقی ماند.

  در فاصله تیرماه امسال تا کنون رایزنی‌ها و پیشنهاداتی از سوی  دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت اقتصاد و گمرک برای تعیین تکلیف این خودروها انجام شد تا اینکه چندی پیش وزیر اقتصاد بعد از بازدید خود از گمرک خرمشهر دستور بررسی موضوع را صادر و درنهایت به ارائه پیشنهادی به هیات دولتدر این رابطه  در ابتدای دی ماه انجامید.

  اخیرا ارونقی-معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران- اعلام کرد که پیشنهادات ارائه شده از سوی کمیته مشتکل از دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت اقتصاد، صمت، بانک مرکزی و گمرک مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت با آن موافقت شده است و دربا توجه به انجام بررسی های کارشناسی این موضوع در جلسه هیات دولت مورد تصمیم گیری نهایی قرار خواهد گرفت.

  بر این اساس امروز دولت به پیشنهادات ارائه شده رای مثبت داده و به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

  گرچه جزئیات این جلسه و موافقت انجام شده دقیقا مشخص نیست اما طبق آنچه پیش‌تر معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد سه موضوع اصلی مورد توجه قرار داشته است که بر اساس آن در مورد اول مهلت ترخیص خودروها که در بند (3 )مصوبه قبلی هیات دولت درخصوص خودروها مطرح بود، مورد توجه قرار گرفته که باید توسط دولت رسیدگی شود و احتمالاً‌ اعطای مهلتی را به دنبال خواهد داشت.

  همچنین  مورد دیگر مربوط به خودروهای بالای 2500 سی‌سی است که در دو گروه خودروهای منطقه آزاد اروند و همچنین خودروهای متعلق به جانبازان که به قبل از شهریور 1393 بر می گردد و وارد گمرک شده است، اختصاص دارد.

  در عین حال که در بند دیگر موضوع چگونگی انجام تشریفات ترخیص خودروهایی که مراجع قضایی آنها را تعیین تکلیف کرده است، مورد بررسی قرار گرفته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط