برنج

فرمانده انتظامی فارس:

تصادف در فارس روزانه ۴ قربانی می‌گیرد

عصر خودرو- فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه روزانه براثر تصادفات در فارس ۴ نفر جان خود را از دست می دهند، گفت: براساس آمارهای ۹ ماهه امسال، تعداد فوت شدگان جاده حوادث رانندگی در فارس ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

تصادف در فارس روزانه ۴ قربانی می‌گیرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایت پلیس فارس، سردار رهام‌بخش حبیبی در دهمین سمینار بین‌المللی کاهش حوادث رانندگی در شیراز، گفت: براساس آمار 9 ماهه امسال از مجموع تصادفات در استان فارس عامل 40 درصد حوادث توجه نداشتن راننده به جلو و 36 درصد تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

   این مقام انتظامی ادامه داد: انحراف به چپ، خستگی و خواب آلودگی، رعایت نکردن حق تقدم و فاصله طولی و تغییر مسیر ناگهانی از دیگر علل تصادفات در فارس بوده است.

  وی با اشاره به اینکه در استان فارس 58 درصد از افرادی که دچار تصادفات می‌شوند در صحنه جان خود را از دست می دهند، بیان کرد: حدود 5 درصد در حین انتقال و 37 درصد نیز در بیمارستان فوت می کنند.

  این مقام انتظامی با بیان اینکه بیشترین ساعات بروز حوادث رانندگی در استان فارس بین ساعت 16 تا 24 با سهم 45 درصدی رخ داده است، گفت: در عین حال ساعت 8 صبح الی 12 کمترین تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

  حبیبی با بیان اینکه روزانه در استان فارس 4 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند، گفت: همه تلاش پلیس این است که روز به روز آمار تصادفات جاده‌ای و کشته‌های ناشی از آن کاهش یابد.

  فرمانده انتظامی استان فارس، تلاش جمعی و هماهنگ دستگاه‌های فعال در امر ترافیک، بهره گیری از تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی مدرن، کنترل رفتار رانندگان پر خطر، شناسنامه دار کردن نقاط حادثه خیز، بهره گیری از ظرفیت دیگر سازمان‌ها و حمایت همه جانبه مراجع قضائی را از عوامل موثر بر کاهش حوادث رانندگی بر شمرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط