برنج

نوسازی بیش از ۱۱۰۰ دستگاه خودرو عمومی در ارومیه

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه گفت: طی سه سال گذشته، یک‌هزار و ۱۱۶ دستگاه خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس و تاکسی در این شهر نوسازی و بازسازی شده‌است.

نوسازی بیش از ۱۱۰۰ دستگاه خودرو عمومی در ارومیه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، سیروس ذاتی افزود: از این تعداد افزون بر 240 دستگاه را اتوبوس درون شهری و 876 دستگاه را تاکسی تشکیل می‌دهد.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر 342 دستگاه  اتوبوس در ارومیه فعالیت دارد، بیان کرد: از این تعداد 49 دستگاه ملکی و 293 دستگاه خصوصی است.

  وی اضافه کرد: 286 دستگاه اتوبوس با میانگین عمر حدود 13 سال با وجود فرسودگی در شهر ارومیه تردد می‌کند که اقدامات لازم برای بهبود وضعیت آنها انجام شده و 240 دستگاه از آنها را نوسازی و بازسازی کرده‌ایم.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه ادامه داد: همچنین در حال حاضر، پنج‌هزار و 137 دستگاه تاکسی در سطح شهر تردد می‌کند که با اجرای طرح نوسازی ناوگان، 876 دستگاه از آنها نو شده‌است.

  ذاتی با اشاره به اینکه ماهانه بیش از چهار میلیون و 500 هزار سفر توسط ناوگان اتوبوسرانی ارومیه ثبت شده‌است، گفت: این آمار نشان می‌دهد که فعالیت این ناوگان، نقش بسزایی در کاهش ترافیک به‌ویژه در منطقه مرکزی شهر داشته و میلیون‌ها سفر را کاهش داده‌است.

   شهر ارومیه بیش از 800 هزار نفر جمعیت و افزون بر 11 هزار هکتار مساحت دارد.

  آمار دقیقی از میزان سفر روزانه شهروندان ارومیه‌ای در دسترس نیست ولی برخی آمار غیررسمی از وجود نزدیک به یک میلیون سفر درون شهری روزانه در این شهر حکایت دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط