برنج

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران:

مترو پارسال شلوغ‌تر بود

همه جای دنیا ممکن است در مترو جای خالی نباشد

عصر خودرو- مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه مترو بهمن پارسال نسبت به بعد از افزایش قیمت بنزین شلوغ‌تر بود، گفت: همه‌ جای دنیا ممکن است در مترو جای خالی نباشد.

مترو پارسال شلوغ‌تر بود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، فرنوش نوبخت،‌ مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره سرفاصله حرکت قطارهای مترو اظهارداشت:بعد از افزایش نرخ بنزین سرفاصله حرکت 3.5 دقیقه بیشتر شده البته در برخی از ایستگاه‌ها رفاه مسافران  از جمله ایستگاه‌های تبادلی بیشتر شده است.

  وی افزود: بعدازظهرها در هسته مرکزی شهر با فاصله تبادلی دو دقیقه هم همراه هستیم و قطارهای ایستگاه فردوسی و تئاتر شهر هر دو دقیقه حرکت می‌کند و زمانی که یک قطار برود بلافاصله قطار بعدی با چشم مشخص است  و اگر مسافران به ازدحام جمعیت نخورند می‌توانند مسافر قطار شوند البته ممکن است جای خالی پیدا نکنند و همه جای دنیا نیز این چنین است و غیر طبیعی نیست.

  مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران ادامه داد: در زمینه سرفاصله حرکت قطارها خودمان را با کشورهای دنیا مقایسه می‌کنیم و به زودی گزارشات دقیقی منتشر خواهیم کرد ولی باید توجه داشت این اقدامات به سختی انجام گرفته و به راحتی محقق نشده است.

  نوبخت در پاسخ به اینکه روزانه چند پله برقی در مترو تهران خراب می‌شود؟ گفت: 868 پله برقی در مترو پایتخت داریم  که کار نگهداری و تعمیر آنها انجام می‌گیرد. هر روز صبح آمار پله برقی‌های خراب برای من پیامک می‌شود به طور مثال دوم دی 4 پله برقی ایستگاه شریعتی، شهید بهشتی، تجریش و شهید باقری خراب بود و متوسط روزانه 3 تا 4 پله ‌برقی خراب داریم که بلافاصله پس از اعلام خرابی جهت تعمیر آنها اقدام می‌شود و با توجه به آمار 868 مورد پله‌برقی خرابی 3 تا 4 مورد آن در طول روز میزان زیادی نیست.

  مدیرعامل شرکت بهره‌برداری تهران گفت: باید توجه داشت که تأمین قطعات یدکی و گرانی‌ها مشکل است ولی ما تلاش کرده‌ایم با وجود بودجه‌ای اندک آن را تأمین کنیم.به غیر از پله‌برقی در حال حاضر درصدی از لامپ‌های قطارها سوخته است و وقتی وارد قطار می‌شوید با این مشکل مواجه هستیم قبلاً‌ اینگونه نبود و رسانه‌ها باید کمک کنند که مردم بدانند که در چه شرایط سختی برنامه‌ها را پیش می‌بریم.

  وی در پاسخ به اینکه آیا وضعیت مترو تهران بهتر می‌شود؟ بیان داشت: قطعاً بهتر می‌شود همیشه تلاش می‌کنیم و امیدوار هستیم مگر پیش از این سرفاصله قطارها در خطوط از 6 دقیقه به 4 دقیقه و پس از آن به 3.5 دقیقه نرسید؟ کاهش سرفاصله حرکت قطارها به 3.5 دقیقه در مترو تهران اول مهر محقق شد و این نشان می‌دهد همیشه می‌توانیم بهتر باشیم. ما منابع مختلف را ارزیابی می‌کنیم و منحنی‌ها را نیز در مورد شلوغی روزها و ماه‌های مترو بررسی کرده‌ایم. تا تمهیدات لازم انجام گیرد.

  وی در مورد اینکه آیا تا کنون افزایش حجم مسافران تا این اندازه بوده است؟ گفت: بله، پارسال در بهمن  تعداد مسافران بیشتر از وضعیت کنونی بود.به هر حال کاهش سرفاصله 3.5 دقیقه را برای سال گذشته نداشتیم و این نشان می‌دهد مترو مشابه پارسال شلوغ نشده است. ما میزان متوسط مسافر در قطار را محاسبه می‌کنیم و این کار در ساعات مختلف انجام می‌گیرد تا ببینیم در کدام مسیرها باید وضعیت بهبودی بیشتری داشته باشیم و حواسمان به این موضوعات است.

  نوبخت یادآور شد: خط 7 مترو تهران سرفاصله حرکت قطارها را به 10 دقیقه رسانده‌ایم و تلاش داریم که برای بقیه خطوط این موضوع محقق شود. همچنین قطارهای اکسپرس را برای خط 5 مترو افزایش داده‌ایم و شرکت بهره‌برداری مترو بر حسب ذاتش این اقدام را انجام می‌دهد و ما تلاش می‌کنیم از منابع بهتری استفاده کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو