برنج

کدام خودروسازان سهم بیشتری از بازار خودروی آلمان دارند؟

عصر خودرو- آمارها حاکیست که فولکس واگن، مرسدس بنز و آئودی بیشترین سهم فروش خودرو در بازار آلمان را به خود اختصاص داده‌اند.

کدام خودروسازان سهم بیشتری از بازار خودروی آلمان دارند؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، با توجه به آنکه آلمان یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می رود، کارشناسان و تحلیلگران فعال در این حوزه همواره با بررسی آمار و ارقام مربوط به فروش مدل‌های مختلف خودرو و شرکت‌های خودروسازی در جهان به ارائه و انتشار گزارش‌های جدیدی از ماههای مختلف سال اقدام می‌کنند.

  به تازگی گزارشی که در وب سایت carsalesbase منتشر شده است، نشان می‌دهد که سه شرکت خودروسازی بزرگ در آلمان یعنی فولکس واگن، مرسدس بنز و آئودی موفق شده اند بیشترین میزان فروش را در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی در بازار آلمان به نام خود به ثبت برسانند. این بدان معناست که بازار فروش خودرو تحت تاثیر افزایش استقبال مشتریان در آلمان با یک رشد 2.5 درصدی روبرو شده است.

  فولکس واگن، مرسدس بنز و آئودی که از خودروسازان بزرگ آلمان به شمار می روند، توانسته اند از ابتدای ماه ژانویه تا سپتامبر سال 2019 میلادی از سایر رقبای فعال در بازار این کشور بیشتر بفروشند و بدین ترتیب موفق شده اند گوی رقابت را از سایر رقبای خود بربایند.

  فولکس واگن در این بازه زمانی 9 ماهه با اختلاف توانست بیشترین سهم فروش خودرو در بازار آلمان را به خود اختصاص دهد . عنوان پرفروش ترین و محبوب ترین خودروی این برند نیز به فولکس واگن گلف تعلق گرفت.

  مرسدس بنز بعد از فولکس واگن با افزیش میزان فروش مواجه شد و قبل از آئودی که علی رغم کاهش میزان فروش همچنان جایگاه سوم را از آن خود کرده، در رتبه دوم قرار گرفته است.

  شرکت آمریکایی فورد نیز با فروش موفقیت آمیز در سه ماهه سوم سال جاری میلادی از شرکت آلمانی بی ام و سبقت گرفت و در جایگاه چهارم قرار گرفت.

  در مجموع میزان فروش خودرو در بازار آلمان در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی، دو میلیون و 740 هزار دستگاه به ثبت رسیده و گزارش شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 67 هزار دستگاه رشد و افزایش پیدا کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط