پرداخت یارانه بلیت مترو به شهرداری تهران بابت صرفه‌جویی سوخت

عصر خودرو- عضو شورای اسلامی شهر تهران از پرداخت یارانه بلیت مترو به شهرداری تهران بابت صرفه‌جویی در مصرف سوخت خبر داد.

پرداخت یارانه بلیت مترو به شهرداری تهران بابت صرفه‌جویی سوخت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، شهربانو امانی - عضو شورای اسلامی شهرتهران - در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: « بالاخره طلسم ماده 12شکسته شد و تلاش شورا و مدیریت شهری قفل این ماده را باز کرد. از این پس به ازای هر سفر در روز 9.8 سنت (1200تومان) بابت صرفه جویی سوخت به شهرداری یارانه بلیت مترو پرداخت خواهد شد که این درآمد صرف توسعه ‎حمل ونقل عمومی می‌شود.»

  همچنین علی اعطا - سخنگوی شورای شهر تهران - با بیان اینکه اولین دستور پرداخت منابع حاصل از صرفه‌جویی سوخت به مترو تهران از سوی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت وابسته به شرکت ملی نفت ایران صادر شد، اظهار کرد: شورای اقتصاد در خرداد ماه 1396 بر اساس ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، طرح توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر را تصویب کرد.

  وی با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای اقتصاد به ازای هر افزایش سفر ناشی از افزایش واگن‌های جدید به مترو تهران، مبلغ 9.8 سنت (حدود 1200 تومان) از محل منابع حاصل از صرفه جویی سوخت به مترو پرداخت خواهد شد، گفت: از خرداد ماه سال1396  تاکنون 105 واگن به ناوگان شرکت بهره‌برداری مترو تهران اضافه شده است که پس از ارسال صورت وضعیت صرفه‌جویی تأیید شده توسط شهرداری تهران، دستور پرداخت بخش اول سهم دولت از منابع حاصل از صرفه‌جویی سوخت صادر شده است.

  سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود این رقم برای پاییز سال جاری حدود سه میلیون دلار باشد. آقای مهندس زنگنه - وزیر نفت با نگاه مثبتی که به مترو دارد، پرداخت صورت وضعیت بازه زمانی شروع طرح در خرداد 1396 تا زمان ابلاغ قرارداد (تیرماه سال 1398) که حدود 10 میلیون دلار می شود را در هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران تصویب کرده است که امید داریم به زودی پرداخت شود. این منابع صرف خرید واگن جدید و توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری خواهد شد.

  وی با بیان اینکه پس از افزایش قیمت بنزین در اواخر آبان ماه سال جاری، میزان سفرهای درون‌شهری با مترو به‌طرز محسوسی افزایش یافته است، اظهارکرد: براساس گزارش‌های ارائه شده شنبه (25 آبان ماه) 1.881.571 مسافر، مترو را برای سفرهای درون شهری خود انتخاب کردند که رتبه دوم شلوغ‌ترین روز در تاریخ مترو را به خود اختصاص داده است و روز شنبه (2 آذرماه) نیز با جذب 1.872.788 مسافر رتبه سوم شلوغ‌ترین روز تاریخ در مترو ثبت شده است.

  به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران اعطا تاکید کرد: انتظار می‌رود شهروندان با استفاده کمتر از خودروی شخصی و انجام سفرهای روزانه با مترو به کاهش آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل ریلی در تهران کمک کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  دکه مطبوعات
  • ۴۶۵
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو