برنج

سهم ۴۴ درصدی بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها از تصادفات جاده ای استان مرکزی

عصر خودرو- مرکزی ۴۴ درصد تصادفات جاده‌ای استان مرکزی در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها اتفاق می افتد.

سهم ۴۴ درصدی بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها از تصادفات جاده ای استان مرکزی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از یسنا ، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی در رزمایش طرح زمستانی پلیس و دستگاه‌های امدادی استان گفت: هدف از این رزمایش رسمیت دادن به طرح زمستانی پلیس راهور است که از امروز شروع خواهد شد. ما به دنبال همکاری و تعامل میان دستگاه‌های مختلف اجرایی هستیم و هدف نهایی تمام دستگاه‌ها ایمنی سفر و کاهش تلفات جاده‌ای است.

  وی افزود: در کشور 111 گردنه برف‌گیر داریم که سهم استان مرکزی از این تعداد، دو گردنه است. این گردنه‌ها اهداف اصلی طرح زمستانی هستند. در طرح زمستانی 102 پاسگاه پلیس راه در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند که 5 ایستگاه از این تعداد در استان مرکزی مستقر هستند.

  مفخمی اضافه کرد: در هشت ماهه ابتدایی سال 97، مجموعا 344 نفر در استان مرکزی بر اثر سوانح جاده‌ای فوت کردند که این عدد در مدت مشابه سال جاری به 338 نفر کاهش یافته است. هدف ما این است که تا پایان سال، آمار تلفات جاده‌ای استان نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش یابد.

  سرهنگ شهرستانی با معرفی خستگی راننده به عنوان عامل اصلی تصادفات در کشور ادامه داد: 44 درصد تصادفات جاده‌ای استان در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و 25 درصد در جاده‌های دوطرفه بوده است. سهم راه‌های روستایی نیز 31 درصد بوده است. سال گذشته در کشور 3600 نفر در مدت اجرای طرح زمستانی فوت کردند که سهم استان مرکزی 90 نفر بود.

  وی اظهار کرد: در اربعین حسینی با تلاش دستگاه‌های مختلف شاهد کاهش 20 درصدی سوانح جاده‌ای بودیم. امیدواریم این امر در طرح زمستانی نیز تکرار شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور