اوتو ۳۶۰

۲۰ درصد خودروهای تهران معاینه فنی برتر گرفته‌اند

عصر خودرو- مدیر عامل حمل و نقل شهرداری تهران گفت: تاکنون ۲۰ درصد خودروها در تهران معاینه فنی برتر کسب کرده‌اند و ۳.۵ میلیون خودرو از طرح LEZ استفاده کرده‌اند.

۲۰ درصد خودروهای تهران معاینه فنی برتر گرفته‌اند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، یوسف حجت در چهل و یکمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با اشاره به این که آلودگی سایشی 5 برابر آلودگی اگزوز خودروها است، اظهار کرد: 25 درصد ذرات آلاینده از لنت و آسفالت تولید می‌شود.

  حجت ادامه داد: تاکنون 3.5 میلیون خودرو یعنی 100 درصد در تهران از طرح LEZ ( طرح کاهش آلودگی هوا) استفاده کرده‌اند.

  او در رابطه با استفاده از طرح LEZ در تهران اظهار کرد: در سال 97 تعداد 221روز بیلینگ (طرح LEZ) برای دو محدوده انجام شده که در جمع 35میلیون بیلینگ در طول سال انجام شده است.

  مدیر عامل حمل و نقل شهرداری تهران تصریح کرد: به طور متوسط در تهران 156 هزار بیلینگ در روز انجام شد که در 5 روز از سال تعداد بیلینگ‌ها کمتر از 100 هزار بوده است.

  وی اضافه کرد: حداقل بیلینگ 68 هزار عدد در 8 مهرماه سال97 بوده که در 216 روز دیگر تعداد بیلینگ‌ها بین 100 تا 200 هزار بود.

  حجت با بیان این که تاکنون 20 درصد خودروها در تهران معاینه فنی برتر کسب کرده‌اند، گفت: 35 درصد بیلینگ‌ها در ساعات اوج تردد هستند.

  وی با بیان این که در تهران حدود 300 هزار خودرو از 20 روز بیلینگ خود استفاده کرده‌اند، افزود: کمترین ورودی به طرح 144هزار خودرو و بیشترین ورودی 347هزار خودرو بود.

  مدیر عامل سازمان حمل و نقل شهرداری تهران اظهار کرد: بیش از یک میلیون خودرو 34 درصد تنها یک روز و 2میلیون خودرو  57 درصد بیش از دو روز از طرح استفاده کرده‌اند.

  به گفته وی، 200 هزار خودرو بیش از 20 روز از طرح LEZ (کاهش آلودگی هوا) در تهران یعنی 6 درصد استفاده کرده‌اند.

  همچنین در ادامه جلسه علیرضا احمدی - معاون ستاد سوخت - با بیان این که مجوز اسقاط 10 هزار موتور سیکلت فرسوده از ستاد فرمان امام صادر شده است و 600 هزار گواهی اسقاط برای موتور سیکلت وجود دارد، اظهار کرد: لازم است که اطلاعات موتور سیکلت‌های اسقاطی که فروخته می‌شود به پلیس فرستاده و از تردد آنها جلوگیری شود.

  معاون ستاد سوخت ادامه داد: 29هزار خودرو فرسوده در دستگاه‌های دولتی وجود دارد که تاکنون برای اسقاط آنها اقدامی نشده است.

  احمدی ادامه داد: لازم است که برای مالکین خودرو و موتورهای فرسوده وام‌های کم بهره قرار دهیم تا افراد به اسقاط وسایل فرسوده خود ترغیب شوند اما این موضوع هنوز تامین مالی نشده است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو