برنج

سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو؛

افزایش قیمت ارز از ۱۱ هزار و ۵۰۰ به ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان روی بازار خودرو اثر گذاشته است

عصر خودرو- در حال حاضر نیز شاهدیم که قیمت بازار با قیمت کارخانه تفاوت بسیاری دارد؛ برای مثال اکنون قیمت پراید در کارخانه ۳۷ میلیون تومان است اما در بازار ۵۲ میلیون تومان است

افزایش قیمت ارز از ۱۱ هزار و ۵۰۰ به ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان روی بازار خودرو اثر گذاشته است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵:۰۰

    به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از «نود اقتصادی»، فرهاد بهنیا، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو اظهار داشت: در حال حاضر شاهد افزایش مواد اولیه صنعت خودروسازی هستیم و از سوی دیگر نوسانات ارزی افزایش قیمت ارز از 11 هزار و 500 تومان به 12 هزار و 300 تومان در این رابطه بسیار تأثیرگذار بوده، اما این افزایش قیمت‌ها هنوز بر قراردادهای قطعه‌سازان با خودروساز اثری نگذاشته است و از طرف دیگر هیچ‌گونه نظارتی بر این بازار وجود ندارد.

    بهنیا افزود: در حال حاضر نیز شاهدیم که قیمت بازار با قیمت کارخانه تفاوت بسیاری دارد؛ برای مثال اکنون قیمت پراید در کارخانه 37 میلیون تومان است اما در بازار 52 میلیون تومان است.

    وی بیان کرد: در بازار حتی برخی از قطعات بیش از 15درصد افزایش یافته است. اما در حال حاضر قیمت خودرو توسط خودروسازان تغییری نخواهد داشت و وزارت صمت بسیار محکم پای این موضوع ایستاده است، اما آن چیزی که فعلا شاهد آن هستیم بالا رفتن قیمت لوازم‌یدکی و خودرو در بازار است.

    برچسب ها
    کرمان موتور