برنج

جریمه بنز و فولکس و ب ام و در آلمان به خاطر تبانی در قیمت‌گذاری فولاد

عصر خودرو- شورای رقابت آلمان شرکت‌های خودروسازی بنز، ب ام و و فولکس واکن را به دلیل تبانی در بازار فولاد این کشور به پرداخت ۱۱۰ میلیون دلار جریمه کرد.

جریمه بنز و فولکس و ب ام و در آلمان به خاطر تبانی در قیمت‌گذاری فولاد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  فارس ، کمیسیون رقابت آلمان سه شرکت خودروسازی بنز، بی‌او دبلیو و فولکس واگن این کشور را برای تبانی برای تعیین قیمت فولاد در این کشور به پرداخت 110 میلیون دلار محکوم کرده است.

  این شورا اعلام کرد که سه شرکت خودروسازی از سال 2004 تا 2013 سالانه دوبار با مقامات شرکت‌های تولید کننده فولاد این کشور دیدار کرده تا به آنها برای یکسان کردن هزینه‌های اضافی خرید فولاد تبانی کنند.

  این قیمت‌های غیرقانونی تا سال 2016 در بازار فولاد وجود داشت.

  شرکت‌های خودروسازی برای تولید برخی از قطعات خودرو نظیر میل‌لنگ، میله فرمان و دنده چرخ به فولاد خاصی به فولادی به نام فولاد بلند نیاز دارند.

  شورای رقابت المان که از سال گذشته تحقیقات درباره قمیت‌گذاری فولاد در این کشور را آغاز کرده و 6 شرکت بزرگ تولید کننده فولاد در این کشور را در مجموع 205 میلیون یورو جریمه کرده است.

  در قالب جریمه‌های شرکت‌های خودروسازی، بی‌ام دبلیو باید 31 میلیون دلار، بنز 26 میلیون دلار و فولکس واگن 54 میلیون دلار جریمه بپردازند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور