اوتو ۳۶۰

باز بودن برخی مراکز معاینه فنی تهران در روز جمعه

کدخوانی دوربین‌های ترافیکی، تاثیری در افزایش مراجعه به مراکز معاینه فنی نداشته است

عصر خودرو- سرپرست ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی تهران، تعدادی از مراکز معاینه فنی شهر تهران در روز جمعه باز است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از آدرس این مراکز آگاهی پیدا کنند.

کدخوانی دوربین‌های ترافیکی، تاثیری در افزایش مراجعه به مراکز معاینه فنی نداشته است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایلنا، حسین مقدم (سرپرست ستاد معاینه فنی شهر تهران) گفت: در تهران حدود دو میلیون و 400 هزار خودرو مشمول معاینه فنی هستند. از آبان سال گذشته تا آبان ماه سال جاری تنها به مجموعه معاینه فنی شهر تهران،‌ یک میلیون 280 هزار خودرو مراجعه کرده‌اند.

  او ادامه داد: طبق آمار اتحادیه حمل‌و‌نقل همگانی وزارت کشور، پلاک‌های تهرانی حدود 700 هزار مورد به مراکز معاینه فنی سایر شهرها مراجعه کرده‌اند و با این احتساب بیش از دو میلیون خودرو معاینه فنی را دریافت کرده‌اند.

  مقدم تصریح کرد: تقریبا در حدود  90 درصد خودروهای شهر تهران معاینه فنی دارند.

  سرپرست ستاد معاینه فنی تهران در پاسخ به این سوال که آیا خواندن کد معاینه فنی توسط دوربین‌های پلیس تاثیری در افزایش مراجعات به این ستاد داشته است یا خیر، گفت: در شش ماه نخست سال جاری، افزایش مراجعه به مراکز معاینه فنی نسبت به سال قبل نداشتیم و مراجعات مشابه سال قبل بود، اما دوربین‌های بیشتری کد تخلف معاینه فنی را اخذ کرده‌اند و کنترل‌ها جدی‌تر شده، البته به صراحت اعلام می‌کنم که به این دلیل افزایش مراجعه به مراکز فنی شهر تهران نداشتیم.

  مقدم ادامه داد: تصور ما این است آن تعداد خودروهایی که به مراکز مراجعه نمی‌کنند پلاک تهران دارند اما در تهران حضور ندارند،‌ از سوی دیگر تعداد بسیار زیادی خودروی پلاک شهرستانی داریم که در تهران استفاده می‌شوند و نمی‌توانیم آمار دقیقی از پلاک‌های شهرستانی دارای معاینه فنی در شهر تهران نداریم.

  او افزود: استعلام سامانه سیمفا و بررسی‌های ما نشان داده است که بسیاری از خودروهای پلاک‌ شهرستانی موجود در تهران فاقد معاینه فنی و دودزا هستند. پلاک‌های تهران به ندرت فاقد معاینه فنی هستند.

  مقدم با تاکید بر اینکه پلاک‌های شهرستانی نیز حتما باید دارای معاینه فنی باشند، تصریح کرد: اگرچه که ممکن است عمده پلاک‌های شهرستانی دارای معاینه فنی باشند، اما معاینه فنی برخی از شهرستان‌ها دقیق نیست و خیلی‌ها را خودم رویت کرده‌ام.

  او درباره اینکه معاینه فنی خودروها حداقل آلایندگی را در نظر می‌گیرد، اظهار داشت: معاینه فنی حداقلهای آلایندگی و ایمنی است که این مساله نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا همین مساله مطرح است و می‌‌گویند حداقل‌های نزدیک به زمان تولید را داشته باشد کافی است، زیرا ماشین کارکرده است.

  مقدم تاکید کرد: با توجه به آلودگی هوای تهران و حساسیت‌هایی که وجود دارد‌، نباید به حداقل‌ها اکتفا کنیم؛ اگر می‌بینیم خودرویی زودتر از موعد مقرر دودزا شده، آن را اصلاح و مشکل را برطرف کنند.

  سرپرست ستاد معاینه فنی تاکید کرد: صاحبان خودروهای دولتی، خصوصی و شهرداری‌‌ها به گواهی معاینه فنی اکتفا نکنند و به محض اینکه متوجه می‌شوند اتوبوسی دودزا شده،‌ برای رفع آن اقدام کنند.

  او با اعلام باز بودن چند مرکز معاینه فنی در تعطیلات هفته جاری گفت: با توجه به شرایط  آب‌و‌هوایی تهران، تعدادی از مراکز معاینه فنی شهر تهران در روز جمعه  باز است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از آدرس این مراکز آگاهی پیدا کنند.

  مقدم از شهروندان درخواست کرد: شهروندان با انجام معاینه فنی به موقع مسئولیت اجتماعی و سهم خود را در کاهش آلودگی هوا انجام دهند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو