برنج

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور:

مشخصات ۴ هزار خودروی قدیمی و تاریخی در کشور ثبت شده است

عصر خودرو- مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور گفت: با ثبت مشخصات چهار هزار خودروی تاریخی و کلاسیک در کشور توسط صاحبان آنها تاکنون ۲۰۰ پلاک برای آنها صادر شده است.

مشخصات ۴ هزار خودروی قدیمی و تاریخی در کشور ثبت شده است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، اردشیر درویشی در حاشیه افتتاح نمایشگاه ملزومات گردشگری و سفر در قزوین اظهارداشت: در شرایطی که حوزه گردشگری می تواند به اشتغال و رونق اقتصادی مناطق مختلف کشور کمک کند باید زمینه سفرهای ارزان و آسان را مهیا کنیم.

  وی افزود: یکی از راههای تحقق این امر برگزاری نمایشگاههای گردشگری و ملزومات سفر است تا مردم به اهمیت سفر و گردشگری بیشتر واقف شوند.

  درویشی تصریح کرد: نمایشگاهی که در استان قزوین برگزار شده بیش از 60 خودروی سافاری به نمایش درآمده که خانواده را مجاب می کند که رفتن به سفر حتما به اقامت در هتل و آپارتمان نیاز ندارد و شما می توانید در چشم اندازهای طبیعی در خودرو زندگی کنید.

  مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبلیرانی کشور یادآورشد: نمایشگاه گردشگری و ملزومات سفر و تجهیزات کمپینگ و کوهنوردی خانواده ها را با این وسایل آشنا کرده و می تواند رویکذرد شما را به سفر ارزان تغییر دهد.

  وی گفت: در کانون تلاش می کنیم موضوع گردشگری ارزان در کشور را رواج دهیم تا به صورت کمپین انجام شود و تمام مردم از سراسر کشور با آشنایی خاصی که با جاذبه های گردشگری دارند به صورت خانوادگی می توانند از مناطق تاریخی و گردشگری دیدن کنند.

  درویشی یادآورشد: در حال حاضر در کانون اتومبیلرانی کشور یک سازمان زیر نظر وزارت گردشگری است و کمیته تورهای گردشگری و کارهای خاصی انجام می دهیم و 4 راند مسابقه داریم که راند دوم در قزوین و راند سوم در همدان برگزار شد و راند چهارم در البرز  برگزار می شود که گامی در مسیر ترویج سفر و گردشگری است.

  وی اضافه کرد: کانون اتومبیلرانی و جهان گردی، خدمات زیادی را ارائه می دهد از جمله صدور گواهینامه بین المللی، ارائه پلاک ترانزیت، خدمات امدادخودرویی در سراسر کشور که می تواند مردم را راضی کند.

  درویشی بیان کرد: در حوزه اتومبیلرانی هم فعالیت های خوبی داریم و توانسته ایم  زمینه جذب حدود سه میلیون نفر را مهیا کرده و در حال حاضر برپایی نمایشگاههای خارج از کشور از سوی وزارت گردشگری به کانون اتومبیلرانی محول شده و چندین نمایشگاه داخل و خارج کشور را برگزار کرده ایم که با استقبال روبرو شده است.

  مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبلیرانی کشور بیان کرد: یکی از باشکوهترین رالی ها در 12 بهمن ماه همزمان در سراسر کشور برگزار می شود که در رالی گردشگری است که مردم را با مناطق بکر و دست نخورده کشور آشنا می کند تا شهروندان با گردشگری ارزان قیمت اشنا شوند و برای اقامت بیشتر به صورت چادر و کمپین استفاده کنند.

  وی بیان کرد: بالا رفتن هزینه ها نباید مانع شود تا بخش زیادی از مردم نتوانند خیلی از مناطق کشور را بشناسند و از آنها استفاده کنند.

  درویشی گفت: با توجه به این که بسیاری از این نوع سفرها و گردشگری به صورت ورودی موتور و خودرو صورت می گیرد کانون میزبانی می کند و همه گردشگرانی که وارد کشور می شوند از سوی با کانون اتومبیلرانی استقبال می شود.

  وی اظهارداشت: با راه اندازی باشگاه مشتریان کانون حدود تا چهار میلیون نفر زیر گروه باشگاه هستند و یک باشگاه سفیران ایمنی جاده ها هم تاسیس شده که شش میلیون نفر را تحت پوشش  دارد که مجموعا 10 میلیون نفر سفیران جاده ها داریم.

  ثبت 4 هزار خودروی تاریخی در کشور

  درویشی در خصوص ثبت خودروهای تاریخی و قدیمی و کلاسیک در کشور هم اظهارداشت: در حال حاضر صاحبان بیش از چهار هزار خودروی تاریخی و قدیمی به صورت رسمی مشخصات خودروی خود را ثبت کرده اند تا پلاک رسمی برای آنها صادر شود.

  وی اضافه کرد: تاکنون پلاک 200 خودروی تاریخی و کلاسیک در کشور صادر شده است

  درویشی بیان کرد:در کانون توجه به آموزش علاقمندان را هم جدی گرفته ایم و دوره های تخصصی نقشه خوانی در مسیرهای مختلف، آشپزی در سفر، زندگی در شرایط سخت سفر از محورهای آموزشی برای اعضای کانون است.

  وی اظهارداشت: با توجه به این که کانون زیر نظر وزارت میراث فرهنگی است تفاهم نامه ای با فدراسیون موتورسواری منعقد کر ده ایم که کارهای مشترکی انجام دهیم لذا از  وزارت ورزش هم توقع داریم پای کار بیاید و حمایت کند.

  درویشی تصریح کرد: خوشبختانه پلیس راهور کشور حمایت های خوبی را انجام می دهد و ما نیز هر ساله مسابقه رالی برای پلیس راهور را برگزار می کنیم که با استقبال خوبی روبرو شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط