اوتو ۳۶۰

۱۲۰ میلیون یورو قطعات خودرو در داخل تولید می‌شود

عصر خودرو- رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: تا امروز ۱۲۰ میلیون یورو قرارداد تولید قطعات خودرو با تولیدکنندگان داخلی منعقد شده و راهبرد ما رسیدن به عدد ۱۰ میلیارد دلار در این بخش تا پایان سال ۱۴۰۰ است.

۱۲۰ میلیون یورو قطعات خودرو در داخل تولید می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم، محمدباقر عالی در حاشیه افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات و لوازم جانبی خودرو، اظهار کرد: راهبرد امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت، راهبرد رونق تولید است و قرار بود روز گذشته در تبریز، سومین میز تولید داخل افتتاح شود که به دلیل وقوع زلزله به زمان دیگری موکول شد.

  رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) افزود: تا امروز 120 میلیون یورو قرارداد تولید قطعات خودرو با تولیدکنندگان داخلی منعقد شده و راهبرد ما رسیدن به عدد 10 میلیارد دلار در این بخش تا پایان سال 1400 است.

  وی با تاکید بر اجرای این برنامه‌های راهبردی با دقت و جدیت کامل گفت: علاوه بر راهبرد تولید داخل در حوزه خودرو، در 7-8 حوزه دیگر صنعت نیز این راهبرد در دستور کار است و در نمایشگاه تبریز نیز قرار بود نخستین میز تخصصی تولید داخل در حوزه صنعت مس نیز شروع به کار کند.

  عالی در پاسخ به این سوال که چرا علی‌رغم داخلی شدن تولید قطعات خودرو، شاهد افزایش قیمت خودرو هستیم گفت: پس از تکمیل ساخت این قطعات و نصب آن‌ها بر محصولات و تولیدات خودروسازان، شاهد کاهش قیمت محصولات داخلی این بخش خواهیم بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور