برنج

رئیس پلیس راه ناجا:

کاهش ۷ درصدی تصادفات جاده‌ای کشور

عصر خودرو- رئیس پلیس راه ناجا گفت: در نیمه نخست امسال تصادفات جاده‌ای کشور ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش کاهش داشته است.

کاهش ۷ درصدی تصادفات جاده‌ای کشور
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ،  سردار سید تیمور حسینی در ششمین کمیسیون ایمنی حمل‌ونقل راههای آذربایجان غربی حفظ این شرایط در شش ماه دوم را با توجه به وضعیت متغیر جوی، لغزندگی معابر و شرایط خاص سخت دانست و افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با ایمنی جاده‌های استا در آماده باش کامل باشند.سردار حسینی افزود: استان‌های مثل استان فارس، کرمان و خراسان رضوی به لحاظ فراوانی، جزء استان‌های پر تصادف هستند ولی استان آذربایجان غربی از لحاظ وسعت، جمعیت، طول راه‌ها و دیگر مولفه‌های اثرگذار، سهم 4 درصدی در کشور دارد اما متاسفانه به لحاظ تلفات جاده‌ای ناشی از تصادفات این سهم 5 درصد است.

  وی ادامه داد: این روزها شاهد بارش‌های پراکنده در برخی استان‌ها و جاده‌های کشور هستیم که در شمال کشور باعث انسداد چند ساعته جاده‌ها شده و از این رو در شش ماهه دوم سال، رانندگان باید نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند.

  رئیس پلیس راه ناجا با بیان اینکه به زودی دوربین‌های پرتابل دستی برای اعمال قانون در اختیار یگان‌های پلیس راه قرار می‌گیرد، گفت: باید خلأ نیروی انسانی و کمبود امکانات در این حوزه با هوشمندسازی جبران شود.

  سردار حسینی با بیان اینکه راه، وسیله نقلیه و انسان سه عامل تصادفات هستند، افزود: در این عوامل، نقش مدیریت نباید نادیده گرفته شود و حضور پلیس و مدیریت در جاده‌ها نیز در کاهش حوادث رانندگی می‌تواند بسیار موثر باشد.

  رئیس پلیس راه آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به آمار تصادفات در هفت ماهه نخست سال گفت: در این مدت 44 تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 15 درصد افزایش دارد.

  سرهنگ همچنین با اشاره به تصادفات جرحی گفت: در همین مدت بیش از 780 نفر در تصادفات مجروح شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش نشان می‌دهد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: این استان تنها راه ارتباطی با اروپا است و از هر نقطه ی کشور هر ترددی که به سمت اروپا اتفاق می‌افتد از مسیر استان آذربایجان غربی است و همچنین وجود 5 پایانه مرزی و افزایش حجم ترانزیت از پایانه‌های مرزی استان ترافیک جاده‌ای را در این استان افزایش داده است.

  آیدین رحمانی با بیان اینکه شناسایی نقاط حادثه خیز و بررسی تحلیل آن و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند زمینه کاهش تصادفات را به همراه داشته باشد افزود: راه‌ها در کاهش تلفات و سوانح جاده‌ای تاثیر بسزایی دارند از این رو انجام اقدامات اولیه برای ارتقای ایمنی راه‌ها ی استان نقش مهمی در ارتقای ایمنی جاده‌ها ایفا می‌کند.

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی نیز در این جلسه افزود: آذربایجان غربی بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی و کوهستانی بودن یکی از استان‌های مستعد بروز سوانح و بلایای طبیعی و همچنین جاده‌ای محسوب می‌شود که با طرح‌های مختلف ایمنی و فرهنگ‌سازی در بین کاربران جاده‌ای و همچنین اجرای عملیات عمرانی در جهت رفع نقاط پرحادثه در جلوگیری از بروز سوانح و کاهش تلفات ناشی از تصادفات در محورها مواصلاتی گام موثری برداشته شده است.

  ارسلان شکری از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح جامع کاهش تصادفات جاده‌ای و برون شهری در مرحله اول در 5 نقطه از محورهای ارتباطی ارومیه- سلماس و ارومیه- مهاباد خبر داد و اضافه کرد: گشت‌های مشترکی با پلیس راه استان تشکیل شده و در محورهای ارتباطی حضور فعال دارند و در تلاش برای افزایش تعداد گشت‌های مشترک هستیم.

  همچنین با حضور سردار حسینی رئیس پلیس راهور ناجا، آیین کلنگ ساماندهی تقاطع پر تصادف آرنساء به زمین زده شد، این طرح سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

  این تقاطع یکی از نقاط حادثه خیز است که برای رفع معضل آن بیش از سه میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط