برنج

فرنوش نوبخت خبر داد:

کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط ۷ مترو

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، از کاهش فاصله حرکت قطارها در خط ۷ مترو خبر داد.

کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خط ۷ مترو
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه این شرکت به‌عنوان بزرگترین شرکت در زمینه حمل‌ و نقل ریلی درون شهری کشور همواره سعی کرده تا با برنامه‌ریزی مناسب بهترین امکانات و خدمات را به شهروندان و مسافران خود ارائه دهد، گفت: پیش از این فاصله حرکت قطارها در خط 7 مترو تهران هر 12 دقیقه یک قطار بود که از دهم آبان 98 به 10 دقیقه یک قطار کاهش یافته است.

  وی افزود: با عنایت به بهره برداری از ایستگاه های جدید خط 7، رسیدن فصل سرما و کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط مترو، شهروندان تهرانی ترغیب به استفاده بیشتر از این ناوگان ریلی درون شهری شده اند و شاهد افزایش روز افزون مسافر در این خط هستیم.

  نوبخت تصریح کرد: با استفاده از حداکثر توان تا جایی که محدودیت‌ها و شرایط فنی امکان داشته است این زمان را کاهش دادیم و هر 10 دقیقه یک قطار برای جابجایی مسافران محترم در این خط اعزام می شود.

  نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با شرایط خوبی که مهیا شده باز هم بتوانیم میزان ظرفیت جابجایی ناوگان مترو تهران و حومه را افزایش دهیم.

  وی با اشاره به اینکه خط 7 مترو تهران یک خط درون‌شهری به طول 27 کیلومتر است گفت: در حال حاضر 20 کیلومتر آن با 10 ایستگاه شامل میدان صنعت، دانشگاه تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، مهدیه میدان محمدیه، و بسیج به بهره برداری رسیده است.

  نوبخت تصریح کرد: این خط که عمیق‌ترین خط مترو تهران است از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) و در کنار ورزشگاه تختی تهران در شرق تهران آغاز شده و پس از طی مسیر شرقی- غربی و تقاطع با خط 6 که در حال ساخت است و در ایستگاه های هفده شهریور و میدان محمدیه با خط 1 و ایستگاه مهدیه با خط 3، از ایستگاه بریانک به سمت شمال متمایل می‌شود و در ایستگاه مترو شهید نواب صفوی با خط 2، در ایستگاه مترو توحید با خط 4 و در ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس با خط 6 که در حال ساخت است تقاطع خواهد داشت و سپس در امتداد بزرگراه چمران ادامه پیدا می‌کند و پس از عبور از کنار برج میلاد، وارد میدان صنعت در شهرک غرب گردیده و در انتها به میدان کتاب در سعادت آباد می‌رسد.

  وی خاطرنشان کرد: افزایش خدمات رسانی با کاهش فاصله حرکت قطارها در خطوط مترو همچنان در دستور کار شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه قرار دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو