اوتو ۳۶۰

قطعه سازان پیشتاز رشد ارزش سهام

بازگشت گروه خودرویی به پیست تالار شیشه‌ای

عصر خودرو-گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه، به واسطه تعطیلات روند آرامی را پشت سر گذاشت و در روز پایانی هفته بازگشت قیمتی را تجربه کرد.

بازگشت گروه خودرویی به پیست تالار شیشه‌ای
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از میزان، گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه هفته با توجه به تعطیلات روندی آرام و بدون تب و تاب داشت هر چند که در روز پایانی هفته بازار شرایط بازگشت از کف قیمتی سهام را پشت سر گذاشته و با توجه به اُفت قیمت سهم ها طی دو هفته گذشته و همین امر موجب شد در ابتدای هفته جاری و در نبود معامله گران و جو آرام، اکثر نمادهای بازگشت قیمتی را تجربه کردند و گروه خودرویی نیز از موضوع دور نبود.


  بررسی دقیق‌تر 5 نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 2 هزار و 958 سهم در ابتدای هفته به 8 هزار و 885 سهم صعود کرد و حجم از 35 میلیون و 629 سهم با رشد به 201 میلیون و 635 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با منفی 1.01 درصدی روبرو شد که این روند در پایان به رشد 4.85 درصدی رسید.
   

  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 2 هزار و 416 سهم در ابتدای هفته به 2 هزار و 680 افزایش یافت و حجم از 18 میلیون و 177 سهم با رشد به 22 میلیون 213 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند نزولی 0.84 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم مثبت 3.73 درصدی رسید.
   
  خودرویی

  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 93 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 991 سهم اُفت کرد و حجم از 37 میلیون و 416 سهم با روند نزولی به 29 میلیون و 459 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی 2.8 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رشد 3.86 درصدی رسید.
   
  خودرویی

  *پارس خودرو (خپارس)

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 5 هزار و 234 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 957 سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از 91 میلیون و 529 سهم با اُفت به 61 میلیون و 634 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 1.67 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم صعودی 2.71 درصدی رسید.
   
  خودرویی

  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن در ابتدای هفته 350 سهم در پایان هفته با افزایش به رقم 541 سهم رسید، همچنین حجم از 4 میلیون و 412 با رشد به 7 میلیون و 125 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی 2.86 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رشد 3.73 درصدی رسید.
   

  خودرویی

  برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

  در همین رابطه، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: گروه خودرویی در دومین هفته آبان ماه هفته با توجه به تعطیلات روندی آرام و بدون تب و تاب داشت هر چند که در روز پایانی هفته بازار شرایط بازگشت از کف قیمتی سهام را پشت سر گذاشته و با توجه به اُفت قیمت سهم ها طی دو هفته گذشته و همین امر موجب شد در ابتدای هفته جاری و در نبود معامله گران و جو آرام، اکثر نمادهای بازگشت قیمتی را تجربه کردند و گروه خودرویی نیز از موضوع دور نبود.

  وی در ادامه افزود: علی رغم اینکه گزارشات گروه خودرویی مطلوب نیست به مدد بهتر شدن وضعیت کلی بازار، شایعات مربوط به تجدید ارزیابی و وجود نقدینگی فعال در بازار گروه خودرویی نیز تحت تاثیر قرار گرفت و سهم قطعه سازان از این توجه و رشد سهام بیشتر بود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو