ریزش یکپارچه اکثر نمادهای خودرویی

حرکت گروه خودرویی روی دست انداز‌های تالار شیشه‎ ای

عصر خودرو- شرایط کلی بازار سرمایه در هفته پایانی مهرماه مطلوب نبود و با توجه به اُفت قیمت شاخص شاهد ریزش یکپارچه اکثر نمادها بودیم که در این میان گروه خودرویی نیز شرایط خوبی را پشت سر نگذاشت و بارها نمادهای این گروه با نوسانات شدیدی روبرو و اُفت قیمت سهام را تجربه کردند.

حرکت گروه خودرویی روی دست انداز‌های تالار شیشه‎ ای
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از میزان، شرایط کلی بازار سرمایه در هفته پایانی مهرماه مطلوب نبود و با توجه به اُفت قیمت شاخص شاهد ریزش یکپارچه اکثر شرکت ها و نمادها بودیم و در این بین گروه خودرویی با وجود انتشار اخبار خوب مبنی بر احتمال واگذاری سهام بانک پارسیان توسط ایران خودرو و زیر مجموعه های این شرکت خودروسازی، شرایط خوبی را پشت سر نگذاشت و بارها نمادهای این گروه با نوسانات شدیدی روبرو و اُفت قیمت سهام را تجربه کردند.


  بررسی دقیق‌تر 5 نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

  *سایپا (خساپا)

  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 5 هزار و 605 سهم در ابتدای هفته به 6 هزار و 174 سهم رشد کرد و حجم از 76 میلیون و 441 سهم با صعود به 142 میلیون و 4 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با مثبت 1.44 درصدی روبرو شد که این روند در پایان به اُفت 3.16 درصدی رسید.
   
  خودرو

  *ایران خودرو (خودرو)

  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 2 هزار و 583 سهم در ابتدای هفته به 4 هزار و 474 سهم افزایش یافت و حجم از 15 میلیون و 708 سهم با رشد به 60 میلیون 423 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند صعودی 1.01 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم منفی 3.79 درصدی رسید.
   
  خودرو

  *زامیاد (خزامیا)

  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 2 هزار و 383 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 99 سهم اُفت کرد و حجم از 33 میلیون و 547 سهم با روند نزولی به 17 میلیون و 485 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 2.42 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به ریزش 2.3 درصدی رسید.
   
  خودرو

  *پارس خودرو (خپارس)

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 4 هزار و 860 سهم در ابتدای هفته به 3 هزار و 348 سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از 77 میلیون و 598 سهم با رشد به 79 میلیون و 355 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 1.01 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم نزولی 4.25 درصدی رسید.
   
  خودرو

  *گروه بهمن (خبهمن)

  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن در ابتدای هفته از یک هزار و 557 سهم در پایان هفته با افزایش به رقم 2 هزار و 488 سهم رسید، همچنین حجم از 22 میلیون و 289 با رشد به 54 میلیون و 607 سهم رسید.

  درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت 0.29 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به اُفت 4.35 درصدی رسید.
   
  خودرو

  برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

  در همین رابطه، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: شرایط کلی بازار در هفته پایانی مهرماه مطلوب نبود و با توجه به اُفت قیمت شاخص شاهد ریزش یکپارچه اکثر شرکت ها و نمادها بودیم.

  وی در ادامه افزود: گروه خودرویی در این هفته با توجه به اخبار خوب مبنی بر واگذاری احتمال واگذاری سهام بانک پارسیان توسط ایران خودرو و زیر مجموعه های این شرکت خودروسازی منتشر شد شرایط خوبی را پشت سر نگذاشت و بارها نمادهای این گروه با نوسانات شدیدی روبرو شدند.
   
  این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد:در حال حاضر وضعیت کلی بازار صلاحی است و در این شرایط هم سهام ها به سمت کاهش قیمت سوق پیدا کرده اند و این و نوسان منفی در معاملات در روزهای آتی کمتر خواهد شد و باید منتظر باشیم تا بازار روزهای منفی را پشت سر بگذارد.
  برچسب ها
  کرمان موتور
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
  آرشیو