اوتو ۳۶۰

وزیر صمت خبر داد:

داخلی‌سازی ۴۰۰ میلیون یورویی قطعات خودرو

عصر خودرو- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: داخلی‌سازی ۴۰۰ میلیون یورو قطعات خودرو را در برنامه داریم.

داخلی‌سازی ۴۰۰ میلیون یورویی قطعات خودرو
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، رضا رحمانی عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی 5 طرح صنعتی در سنقروکلیایی اظهار داشت: رویکرد کاری ما حمایت از تولیدکننده، تسهیل تولید و تشویق صادرات با درنظر داشتن بازار مصرف داخلی و جلوگیری از خام‌فروشی است.

  وی افزود: از واحدهای تولیدی به ویژه واحدهای کوچک همه جانبه حمایت می شود و برای سرمایه‌گذاران باید فرش قرمز پهن کرد.
  وزیر صنعت، معدن و تجارت احیا و فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و خرد را در اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و عنوان کرد: هفت محور و 35 برنامه در این وزراتخانه با جدیت  دنبال می شود.

  این مسئول تصریح کرد: امسال رونق صادرات را در کشور دنبال می کنیم البته صادرات در برخی موارد با نیاز داخلی در تضاد است که در چنین مواردی به نفع تنظیم بازار داخلی، صادرات در اولویت بعد از تنظیم بازار قرار می‌گیرد.
  رحمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رشد برخی شاخص‌های اقتصادی با وجود تحریم های شدید علیه کشورمان عنوان کرد: در این مدت رشد اکثر تولیدات از جمله رشد 6.5 درصدی فولاد، رشد 18 درصدی مس و رشد 13 درصدی شیشه را شاهد بوده ایم.

  وی با تصریح اینکه در برخی کالاهای خاص مانند خودرو کاهش تولید داشته‌ایم ، ادامه داد: برنامه داریم امسال در زمینه قطعات خودرو نیز 400 میلیون یورو داخلی‌سازی کنیم.
  رحمانی همچنین با قدردانی از حضور سرمایه‌گذاران معدنی در استان تصریح کرد: تضمین خرید محصولات این واحدها پیگیری می شود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط