برنج

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت خبر داد؛

کاهش ۶۰ درصدی کشف حجاب در خودرو

رویکرد پلیس امنیت عمومی ارشاد لسانی و غیر برخوردی است

عصر خودرو- سردار ذوالقدری از کاهش ۶۰ درصدی کشف حجاب در خودرو طی اجرای طرح ناظر یک خبر داد.

کاهش ۶۰ درصدی کشف حجاب در خودرو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر ضمن تبریک هفته ناجا گفت: تقارن هفته ناجا و این همایش با ماه صفر و اربعین سید الشهدا باعث مباهات است، امر به معروف و نهی از منکر در محشر کربلا معنا شد.

  وی افزود: اشخاصی که از لحاظ شرعی و قانونی مسئولیت دارند، به موضوع امر به معروف و نهی از منکر ورود پیدا می‌کنند.

  سردار ذوالقدری تصریح کرد: نیروی انتظامی از نظر وظیفه شرعی (تذکر) و قانونی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اقدام می‌کند.

  رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: اجرای طرح ناظر یک از ابتدای امسال آغاز و توسط پلیس اطلاعات عمومی ناجا اعلام شد، تمام آحاد جامعه در این طرح شرکت کردند، اشخاصی که در خودرو کشف حجاب می‌کنند در ابتدا با تذکر پیامکی پلیس مواجه می‌شوند، در صورت موثر نبودن پیامک با کسب تعهدنامه از متخلفان تعهد می‌گیریم و در صورت ارشاد نشدن متخلفان، تعدادی برای انگشت شماری به مقام قضایی ارجاع می‌شوند.

  رئیس پلیس امنیت عمومی فاتب گفت: با اجرای طرح ناظر یک بیش از 60 درصد کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرده است، رویکرد اقدامات گشت ارشاد تغییر پیدا کرده است، در گذشته کاشفان حجاب به پلیس امنیت اخلاقی ارجاع و پس از بازجویی به مقام قضایی معرفی می‌شدند.

  وی گفت: امروز این‌ کار انجام نمی‌شود و پس از شناسایی متخلفان ابتدا آن‌ها را نهی منکر می‌کنیم و با استقرار خودرو‌های مشاوره‌ای در محل آن‌ها را هدایت می‌کنیم، افراد متخصص در محل متخلفان را ارشاد می‌کنند و در صورت هدایت شدن، آن‌ها مرخص خواهند شد و به مقر پلیس امنیت منتقل نمی‌شوند، در غیر این صورت متخلفان مصر بر تخلف به مقام قضایی معرفی می‌شوند.

  سردار ذوالقدری با بیان اینکه در 12 نقطه تهران این ارشاد‌ها صورت می‌گیرد، گفت: طرح ناظر 2 اجرا شده و هم‌اکنون در مراکز تجاری بزرگ پایتخت در حال اجرا است و بین 20 تا 30‌ درصد بحث بدحجابی و بدپوششی در اماکن کاهش پیدا کرده است.

  وی افزود: حسن‌ این طرح‌ها کاهش درگیری و تنش خیابانی است، به گونه‌ای که به صفر رسیده است و با زبان و هدایت لسانی و غیر برخوردی موضوعات حل فصل می‌شوند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط