برنج

طرح ترافیکی زوج و فرد خودروها در تبریز آغاز شد

عصر خودرو- رییس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: طرح ترافیکی زوج و فرد خودروها از امروز پانزدهم مهر در محدوده مرکزی شهر تبریز به طور رسمی آغاز شد.

طرح ترافیکی زوج و فرد خودروها در تبریز آغاز شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، وی با اشاره به اینکه این طرح از دوم شهریور به صورت آزمایشی و با هدف ارشادی آغاز شده است، گفت: از امروز متخلفان مشمول اعمال قانون می شوند.

  سرهنگ منفرد زمان اجرای طرح را ساعت 10 تا 14:30و 17 تا 20 اعلام کرد.

  رئیس پلیس راهنمایی رانندگی تبریز همچنین گفت: تردد خودروهای سرویس مدارس، تاکسی ها، وانت های دارای پروانه کسب از سازمان بار در محدوده اجرای طرح زوج و فرد مجاز است.

  اجرای طرح زوج و فرد در بافت مرکزی تبریز به دلیل آلودگی بالای هوا و ترافیک کمرشکن آن، در سال های اخیر از جمله مطالبات مردم و مسوولان کلان شهر تبریز بود، اما واقع شدن بازار تاریخس تبریز به عنوان قلب تپنده اقتصاد منطقه شمال غرب کشور مانع از آن می شد.

  گفته می شود با اجرای این طرح، مشکلات هسته مرکزی در خصوص ترافیک به میزان حداقل 30 درصد کمتر خواهد شد؛ همچنین پیش بینی می شود با اجرای این طرح، در بحث حمل و نقل عمومی تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها به راحتی و بدون اتلاف وقت تردد کنند و  تردد شهروندان، مسافران و گردشگران در این منطقه تسهیل شود.

  در کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز بیش از 600 هزار دستگاه خودرو وجود دارد که تردد آنها هوا را آلوده کرده و علاوه بر این آلودگی صوتی و بصری نیز ایجاد می کنند؛ این در حالی است که روزانه افزون بر 50 هزار دستگاه خودرو نیز از دیگر شهرستان های 20 گانه آذربایجان شرقی برای انجام امور اداری و شخصی خود به تبریز تردد می کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط