برنج

کاهش ۴ تا ۱۰ درصدی ترافیک در محدوده زوج یا فرد سابق

عصر خودرو- اطلاعات استخراج‌شده از دوربین‌ها نشان می‌دهد که مجموعه تدابیر شهرداری و راهور برای کنترل ترافیک شهر تهران در روزهایی ابتدایی مهرماه به میزان زیادی موفق بوده و توانسته است ترافیک روزهای آغازین نیمه دوم سال را مهار کند.

کاهش ۴ تا ۱۰ درصدی ترافیک در محدوده زوج یا فرد سابق
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، گزارش‌های مبتنی بر داده‌های ترافیکی نشان می‌دهد که سیاست‌های ترافیکی شهرداری و ازجمله طرح کنترل آلودگی هوا (جایگزین زوج یا فرد سابق) آشکارا نتیجه‌بخش بوده است.

  نتایج داده‌های برگرفته از دوربین‌های کنترل ترافیک نشان می‌دهد که ترافیک سنگین کل معابر شهر تهران در روز اول مهر 98 نسبت به اول مهر 97 حدود 3 درصد کاهش یافت. شاخص این مقایسه، طول معابری است که تحت تأثیر ترافیک سنگین قرار داشتند اما در محدوده بین طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا (محدوده زوج یا فرد سابق) میزان کاهش ترافیک در ساعات مختلف در روز اول مهر از 5 تا 10 درصد و در روز دوم مهر از 4 تا 9 درصد کاهش یافت.

  بر اساس گزارشی که شرکت کنترل ترافیک تهران تهیه کرده و به مقایسه درصد معابر پرترافیک (دارای سرعت متوسط کمتر از 20 کیلومتر بر ساعت) پرداخته است، ترافیک روز اول مهر در ساعات اوج صبح 5.01 درصد، در ساعات غیر اوج 6.75 درصد و در ساعات اوج عصر 9.56 درصد کاهش یافت. در روز دوم مهر نیز ترافیک در اوج صبح 8.90 درصد، در ساعات غیر اوج 4.54 درصد و در ساعات اوج عصر 4.01 درصد کاهش را به خود دیده است.

    این گزارش همچنین طول ترافیک سنگین در همه معابر شهر تهران در کلیه مناطق شامل معابر بزرگراهی (570 کیلومتر) و شریانی (3366 کیلومتر) را در روز اول مهر امسال با سال گذشته مقایسه کرد و به این نتیجه رسید که مجموع ترافیک تهران در اولین روز پاییز حدود سه درصد کاهش یافت البته میزان کاهش در معابر مختلف بزرگراهی و غیر بزرگراهی متفاوت بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط