حسینی منش خبر داد؛

شرایط معاینه فنی مسافربر‌های اینترنتی تغییر کرد

عصر خودرو- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از تغییر شرایط معاینه فنی برای مسافربرهای اینترنتی خبر داد.

شرایط معاینه فنی مسافربر‌های اینترنتی تغییر کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران در توضیح شرایط جدید معاینه فنی ارائه دهنده گان خدمات هوشمند مسافر گفت: از آنجایی که این خودرو‌ها در گروه ناوگان پرتردد محسوب می‌شوند و پیمایش آن‌ها در سطح شهر مشابه خودرو‌های تاکسی است، لذا در دستورالعمل جدید با هدف ارتقا ایمنی سرنشینان و حفظ کیفی شرایط عمومی، معاینه فنی این خودرو‌ها مطابق با وسایل نقلیه عمومی لحاظ شده است. بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی در قانون هوای پاک مدت معافیت خودرو‌های عمومی نو از معاینه فنی یک سال و این خودرو‌ها پس از یک سال بسته به سن هر شش ماه و یا سه ماه یکبار باید برای معاینه فنی خودرو اقدام کنند.
  وی در ارتباط با سن فرسودگی این خودرو‌ها افزود: طبق قانون، خدمات عمومی مرتبط با خودرو نظیر بیمه شخص ثالث و معاینه فنی نباید به خودرو‌های فرسوده ارائه شود، اما با عنایت به شرایط موجود که از رده خارج کردن خودرو‌های فرسوده و جایگزینی با خودرو‌های نو امکان پذیر نیست، فعلا پذیرش این خودرو‌ها در سامانه ملی معاینه فنی (سیمفا) متوقف نشده و این خودرو‌ها در صورت سلامت و داشتن شرایط لازم می‌توانند معاینه فنی دریافت کنند.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی افزود: ضوابط فرسودگی برای این خودرو‌های پرتردد مطابق ضوابط خودرو‌های حمل و نقل عمومی تعیین شده است.

  حسینی منش در خصوص آخرین اقدامات شهرداری در ارتباط با کنترل آلایندگی خودرو‌های سنگین در حال تردد در سطح شهر اظهار داشت: اکیپ تست کنار جاده‌ای به همراه پلیس در مبادی ورودی شهر، حسن آباد قم، مستقر است و براساس آخرین آمار اعلامی 322 دستگاه خودرو سنگین توسط این اکیپ مورد ارزیابی قرار گرفته که از این تعداد 86 درصد دارای معاینه فنی و 14 درصد فاقد معاینه فنی بوده‌اند. از این تعداد خودرو پس از کنترل مجدد 72 درصد قبول و 28 درصد مردود شده‌اند. شایان ذکر است معاینه فنی 72 دستگاه خودرو به علت آلایندگی کدرسنجی ابطال و توسط پلیس اعمال قانون شده است. این طرح به منظور پایش و جلوگیری از ورود خودرو‌های سنگین دودزا به شهر تهران در حال اجرا است.

  وی در خصوص وضعیت مراجعات به مراکز معاینه فنی شهر تهران گفت: روزانه در حدود 4500 دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی که دارای 54 خط معاینه فنی مختص خودرو‌های سبک است، مراجعه می‌کنند. در حال حاضر شرایط مدت زمان انتظار در مراکز عادی و خودرو‌ها می‌توانند در کمتر از نیم ساعت نسبت به انجام معاینه فنی خود اقدام کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۲
  • ۴۷۱
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو