اطلس خودروکار کلیک

دولت نمی‌گذارد صنایع خودروسازی کرمان تعطیل بماند

عصر خودرو- استاندار کرمان گفت: دولت و نظام نمی گذارند صنایع خودروسازی کرمان تعطیل بماند زیرا عقب افتادگی‌ها را در این حوزه با راهکارهای جدید جبران می‌کنیم.

دولت نمی‌گذارد صنایع خودروسازی کرمان تعطیل بماند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، محمدجواد فدائی عصر پنجشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان بم افزود: 2 تصمیم خوب با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گرفته شد از جمله مقرر شد شرکت‌های بزرگ ایران خودرو و سایپا برای تامین قطعات خود با قطعه‌سازان بم قرارداد منعقد کنند که رونقی به فعالیت صنعتی این منطقه می‌دهد.

  وی اظهار داشت: تصمیم بعدی نداشتن سقف برای دریافت تسهیلات از محل تبصره 18 بود و نیاز مالی واحدهای تولید و مشکلات نقدینگی استان را با این اعتبارات رفع می‌کنیم.

  استاندار کرمان گفت: مردم همانگونه که در جنگ نظامی تبعات را تحمل کردند و پیروز شدیم، پیامدهای جنگ اقتصادی را تا رسیدن به پیروزی تحمل کنند.

  وی تاکید کرد: با دانش مدیران بومی تلاش می کنیم واحدهای تولیدی نیمه فعال استان کرمان و شهرستان بم فعال شوند که شاهد رونق بیشتری در این حوزه باشیم و امیدواریم تصمیمات وزیر صنعت با خودروسازان بم زودتر اجرایی و مشکلات آنان رفع شود.

  4 واحد تولیدی خودرو کرمان غیرفعال شدند

  فرماندار بم هم با بیان اینکه 43 واحد تولیدی در بم وجود دارد که از این میزان هفت شرکت خودروسازی هستند گفت: 6 واحدتولیدی خودرو طی سال‌های گذشته فعال بودند که چهار شرکت به تازگی غیرفعال شدند و 2 شرکت اکنون فعال هستند که نگرانی‌هایی ایجاد کرده است.

  هادی شهسوارپور افزود: با برنامه ریزی مناسب باید به سمت تولید قطعات داخلی پیش رویم که این امر موجب اشتغالزایی 50 هزار نفر در بم می‌شود.

  وی بیان کرد: زیربنا و امکان بومی سازی قطعات در منطقه ارگ جدید بم فراهم شده و در این زمینه قطعه سازان این شهرستان باید با خودروسازان بزرگ قراردادی امضا و آینده خودروسازی کشور را تضمین کنند.

  فرماندار بم ادامه داد: سرسیلندر، شاتون و پیستون در منطقه ارگ جدید می تواند برای خودروسازان بزرگ کشور تولید شود.

  وی گفت: تولید و اشتغال خودروسازی منطقه ارگ جدید بم پس از برجام آغاز به رشد کرد و سال 96 تعداد 114 هزار دستگاه خودرو در این منطقه تولید شد و تحریم‌های مجدد رقم تولید را در سال 97 به میزان 80 هزار دستگاه رساند و امسال وضعیت بحرانی داریم.

  شهسوارپور افزود: میزان اشتغال در خودروسازی از 10 هزار و 500 به 6 هزار و 72 نفر رسیده است.

  وی عنوان کرد: سال گذشته 3300 میلیارد تومان از محل حقوق گمرکی از شرکت خودروسازی بم پول به حساب خزانه دولت واریز کردیم و فعالیت این مجموعه موجب درآمد دولت می‌شود.

  شهسوارپور افزود: تعدیل نیروی شرکت‌های خودروسازی بر دوش دولت هزینه‌های اجتماعی تحمیل می‌کند لذا باید شرکت های خودروسازی کرمان فعال بمانند.

  وی عنوان کرد: حقوق گمرکی شرکت های خودروسازی امسال 477 میلیارد تومان به خزانه دولت واریز شده و کاهش 266 درصدی داشته است که خطری برای دولت محسوب می شود.

  فرماندار بم تصریح کرد: 40 درصد مالیات بر ارزش افزوده استان کرمان توسط مجموعه ارگ جدید پرداخت شده که این اعتبار صرف فعالیت عمرانی در شهرها و روستاها می‌شود.

  وی گفت: کرمان موتور و مدیران خودرو برای فعال ماندن هرکدام به 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو