برنج

آیا ب ام‌ و می‌تواند جگوار لندروور را بخرد؟

عصر خودرو- تحلیلگران پیشنهاد می‌کنند با توجه به وضعیت موجود صنعت خودروسازی، بهتر است بی‌ام‌و شرکت جگوار لندرور را از تاتا موتورز هند بخرد.

آیا ب ام‌ و می‌تواند جگوار لندروور را بخرد؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ، شرایط کنونی یکی از جالب‌ترین دوره‌ها برای صنعت خودرو است. موضوعات فعلی صنعت خودروسازی از مشکلات برگزیت تا کاهش فروش در چین، جایی که تنش‌های تجاری سود شرکت‌ها را تحت‌تأثیر قرار داده، متغیر است.

  با‌ این‌حال، تحلیلگران مؤسسه‌ی سنفورد سی. برنشتاین معتقدند دو غول خودروسازی آلمان و انگلیس راهی برای کمک به یکدیگر دارند. به‌گزارش اتوموتیو نیوز، تنها راه‌حل آن‌ها این است که ب ام‌و شرکت جگوار لندرور را از تاتا موتورز (Tata Motors) بخرد.

  مکس واربرتون، تحلیلگر این مؤسسه، در یادداشتی گفت: بی‌ ام‌و بیش‌از‌حد سرمایه‌دار است و حجم عظیمی از پول نقد دراختیار دارد؛ اما این شرکت برای رشد محصول و برندهای تجاری خود در محدودیت قرار گرفته است. جگوار لندرور هم از نظر عملیاتی و هم از نظر اقتصادی به چالش کشیده شده است؛ اما می‌تواند هزینه‌های ثابت و متغیر خود را با حمایت شریکی بزرگ‌تر کاهش دهد.

  خرید جگوار لندرور با 9 میلیارد پوند (11.2 میلیارد دلار) می‌تواند 20 درصد درآمد ب ام‌و را افزایش دهد. همچنین، تقریبا یک‌چهارم به حجم تولید خودروساز باواریا کمک خواهد کرد. با‌این‌حال، تاتاموتورز باید برای فروش جگوار لندرور غرور خود را زیر پا بگذارد.

  باوجوداین، قرارداد خرید بین ب ام‌و و جگوار لندرور می‌تواند ازنظر عاطفی نیز بسیار پیچیده باشد؛ بدین‌ترتیب که بی‌ام‌و قبلا در دهه‌ی 1990 مالکیت لندرور را دراختیار داشت؛ یعنی دوره‌ای که می‌توان آن را یکی از دوره‌های پرتنش خودروساز باواریا قلمداد کرد و هنوزهم مدیرانی در مونیخ پیدا می‌شوند که تجربه‌ی تلخ مدیریت  لندرور را درک کرده‌ باشند.

  ب ام‌و هم‌اکنون حدود 14 میلیارد دلار پس‌انداز از سرمایه‌گذاری را هدف گرفته است؛ در‌حالی‌که برنامه‌ی پس‌انداز جگوار لندرور، تنها به 2.5 میلیارد پوند (3.1 میلیارد دلار) می‌رسد و شرکت انگلیسی قصد دارد 4،500 نفر از کارکنانش را تعدیل کند. گفتنی است این دو شرکت اخیرا تصمیم گرفته‌اند در زمینه‌ی توسعه‌ی نسل جدید سیستم‌های محرکه برقی همکاری کنند.

  با جگوار لندرور شریکی پیدا کردیم که نیازهای آن‌ها برای نسل آینده‌ی سیستم‌های محرکه‌ی برقی به‌طور درخورتوجهی با ما مطابقت داشته باشد. با همکاری یکدیگر این فرصت را داریم تا با کوتاه‌کردن زمان توسعه و آوردن سریع‌تر خودروهای الکتریکی و فناوری‌های پیشرفته به بازار، به‌طور مؤثرتری برای رفع نیازهای مشتری اقدام کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو