هیوندای

فرهادی خبر داد؛

۸۴۴ دکتر و مهندس راننده سرویس مدرسه هستند

عصر خودرو- فرماندار تهران گفت: ۸۴۴ نفر از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری هستند.

۸۴۴ دکتر و مهندس راننده سرویس مدرسه هستند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عیسی فرهادی فرماندار تهران در جلسه رونمایی از برچسب سرویس مدارس شهر تهران با اشاره به اینکه تربیت انسان‌ها برعهده آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در 8 سال دفاع مقدس به ازای هر دو دانش آموز شهید، یک معلم شهید تقدیم کردیم.
  او افزود: شهدا تربیت شده همین معلمان دلسوز، مخلص و وفادار به نظام هستند و انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی(ره) و با حضور معلمان در صحنه به نتیجه رسید.

  فرماندار تهران گفت: اگرچه ما به دلیل بحث تحریم ها و بازسازی بعد از جنگ وضعیت سختی را پشت سر گذاشتیم، اما تعلیم و تربیت محور اصلی کشور قرار گرفت و تلاش کردیم عدالت آموزشی در کشور برقرار باشد، اما هنوز تا جایگاه واقعی فاصله طولانی دارد.

  فرهادی ادامه داد: برای رسیدن به نقطه مطلوب باید در زمینه زیرساخت‌ها و مهارت‌های کسب و مار و زندگی هزینه کنیم. آموزش و پرورش نیز در این زمینه هزینه کرد کمی دارد، چراکه پول و اعتبار ندارد، هر چند که بخش عظیمی از اعتبارات اجرایی در اختیار آموزش و پرورش است، اما در بخش زیرساخت‌ها این اعتبارات نیست یا اگر وجود داشته باشد بسیار کم است.

  او با اشاره به وجود 12 میلیون دانش آموز در کشور افزود: آسیب‌های زیادی این دانش آموزان را تهدید می‌کند تا از مسیر انقلاب دور و همانند انسان‌های بی اراده تربیت شوند که این موضوع خواسته دشمنان است، بنابراین باید همه امکانات در جهت تقویت آموزش و پرورش  باشد.

  بیشتر بخوانید: 21 هزار معلم تهرانی تا سال 1401 بازنشسته می‌شوند

  فرهادی با بیان اینکه تقویت آموزش و پرورش موجب تربیت انسان‌های خوب و موفق است، گفت: به دلیل وجود برخی از محرومیت‌ها در سایر بخش‌های جامعه، کم کاری بسیاری را در بخش آموزش و پرورش شاهد هستیم.

  فرماندار تهران ادامه داد: یک دوازدهم جمعیت دانش آموزان کشور در تهران هستند، اما تهران از نظر امکانات و فرسودگی مدارس جزء رتبه‌های آخر قرار دارد و از لحاظ بافت فرسوده با هیچ منطقه‌ای قابل مقایسه نیست.

  او با اشاره به وجود 264 مدرسه بالای 60 سال در تهران افزود: 500 مدرسه در شهر تهران نیازمند بازسازی هستند و باید 20 هزار کلاس جدید ایجاد شود و برای توسعه و پیشرفت هیچ راهی جز تقویت آموزش و پرورش نداریم و همه باید کمک کنند.

  فرهادی درباره سرویس مدارس گفت: 170 هزار نفر در سال گذشته از سرویس مدارس استفاده کردند و امسال به دنبال این هستیم که تمام متقاضیان را تحت پوشش قرار دهیم.

  فرماندار تهران تصریح کرد: 844 نفر از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکتری هستند و این موضوع نشانگر سطح سواد بالای رانندگان سرویس مدارس است و بیانگر آن است که این ناوگان تحت نظارت است.

  انتعای پیام/

  برچسب ها
  هیوندایکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو