اوتو ۳۶۰

نائب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه:

تعرفه واردات خودرو صفر شود، خودروسازی‌های داخلی تعطیل می‌شوند

عصر خودرو- نائب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس معتقد است در صورتی که تعرفه واردات خودرو صفر شود، خودروسازی‌های داخلی به دلیل بی‌کیفیت بودن تعطیل می‌شوند.

تعرفه واردات خودرو صفر شود، خودروسازی‌های داخلی تعطیل می‌شوند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خانه ملت ، هادی قوامی نائب رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس  با اشاره به بالا بودن هزینه تمام شده تولید خودرو، گفت: در صنعت خودروسازی ایران به مولفه‌های اقتصادی توجه نمی‌شود؛ در واقع برای تولید خودرو بر مبنای مباحث اقتصادی، کارخانه‌های این صنعت باید در کنار بنادر و با مشارکت خودروسازی‌های خارجی بنا می‌شد تا زمینه تولید خودروی باکیفیت به منظور صادرات فراهم می شد.

  کره جنونی صنعت خودروسازی را با نگاه برون گرا همزمان با ایران که نگاه درون گرا داشت، آغاز کرد اما حال این کشور توانسته دنیا را تسخیر کند اما ایران نه تنها نتوانست به سایر کشورها صادراتی داشته باشد بلکه توانایی تولید خودروی باکیفیت را نیز ندارد

  خودروسازان علیرغم حمایت‌های بی‌شمار توانایی تولید خودروی باکیفیت را ندارند

  نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر تعرفه واردات خودرو به شدت بالاست و علیرغم حمایت‌های بی‌شمار از صنعت خودروسازی، خودروسازان توانایی تولید خودروی باکیفیت را ندارند.

  وی با بیان اینکه در صورتی که تعرفه واردات صفر شود خودروسازی داخلی به دلیل بی‌کیفیت بودن تعطیل می‌شود، اظهار کرد: استراتژی به کار گرفته شده در صنعت خودرسازی، کاملا غلط و اشتباه است.

  هزینه بالاسری خودروسازان بسیار است

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هزینه بالاسری خودروسازان بسیار بوده و مکان‌یابی آنها برای احداث کارخانه‌ها غلط است، اضافه کرد: کره جنونی صنعت خودروسازی را با نگاه برون گرا همزمان با ایران که نگاه درون گرا داشت، آغاز کرد اما حال این کشور توانسته دنیا را تسخیر کند اما ایران نه تنها نتوانست به سایر کشورها صادراتی داشته باشد بلکه توانایی تولید خودروی باکیفیت را نیز ندارد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۱ ساعت پیش
    آرشیو