هیوندای

مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران مطرح کرد؛

جزئیات استفاده از تاکسی‌های برقی در تهران

تصویب کلیات ورود خودروهای برقی توسط کمیسیون‌های تخصصی دولت

عصر خودرو- قنادان گفت: برای فعال شدن ایستگاه‌های شارژ تاکسی‌های برقی، شهرداری فضا را تأمین و وزارت نیرو تجهیزات را مستقر می‌کند.

جزئیات استفاده از تاکسی‌های برقی در تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ،  علیرضا قنادان مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران  با بیان اینکه دو برنامه برای برقی کردن تاکسی‌های سطح شهر داشتیم، گفت: در حال حاضر در حال پیگیری برای اجازه واردات خودرو با کاربری عمومی هستیم، زیرا از حدود یک سال گذشته با توقف واردات خودرو به کشور، ورود خودروهای برقی هم متوقف شد، لذا در حال حاضر کلیات درخواست ما توسط کمیسیون‌های تخصصی دولت تأیید شده است و فقط منتظر تصویب هیئت دولت هستیم.

  مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران درباره تعداد خودروهای برقی که به ناوگان تاکسیرانی افزوده خواهد شد، گفت: ما واردکننده نیستیم و تنها موانع را برطرف می‌کنیم تا بخش خصوصی آن‌ها را وارد کند.

  قنادان با تأکید بر اینکه جهت‌گیری دنیا به سمت استفاده از خودروهای برقی است، تصریح کرد: برای اجرای این پروژه زیرساخت‌های شارژ باید تأمین شوند که اکنون از طرف شهرداری تأییدیه اولیه را اخذ کرده‌ایم.

  او خاطرنشان کرد: موضوع بعدی مربوط به سرمایه‌گذاری برای تأمین تجهیزات است که باید از طرف وزارت نیرو صورت گیرد و آن‌ها در زمینه نرخ‌گذاری شارژ و استقرار تجهیزات شارژ در ایستگاه‌ها وظایفی را بر عهده خواهند داشت و وظیفه ما هم به عنوان شهرداری، دادن فضاهای مربوط به ایستگاه‌های شارژ است.

  مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران با بیان اینکه تعیین نرخ شارژ بر عهده دولت است، تصریح کرد: وزارت نیرو باید برای این پروژه نرخ‌های یارانه‌ای در نظر گیرد.

  قنادان درباره عملیاتی شدن این پروژه، گفت: در کشورهایی که این تصمیم را گرفتند، یک دهه بعد از تصمیم‌گیری پروژه قابل بهره‌بردرای شد که البته در کشور ما اگر تأییدات نهایی از سوی دولت برداشته شود، چندان کار پیچیده‌ای نیست، زیرا ما مذاکرات اولیه با سرمایه‌گذاران را انجام دادیم.

  او با بیان اینکه در صورت ورود این ناوگان به کشور اولین استفاده کننده تاکسیرانی نخواهد بود، افزود: به این علت که این پروژه ریسک دارد، نمی‌توانیم ریسک آن را به رانندگان منتقل کنیم. حال اگر شروع به کار شود، سرمایه‌گذاری آن توسط حوزه شرکتی رخ می‌دهد و خودروها از طریق شرکت مالک وارد می‌شوند و رانندگان هم بر روی آن کار می‌کنند.

  مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران در پایان درخصوص تغییر نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل در پی برقی شدن تاکسی‌های شهر، گفت: بعید می‌دانم این موضوع روی هزینه تأثیر جدی داشته باشد، اما در کیفیت خدمات موثر خواهد بود.

   

  برچسب ها
  هیوندایکرمان موتور
  مطالب مرتبط